اثبات ایمنی ولوو در واقعیت؛ XC70 در تصادفی شدید جان راننده را نجات داد [تماشا کنید]

اثبات ایمنی ولوو در واقعیت؛ XC70 در تصادفی شدید جان راننده را نجات داد [تماشا کنید]

ولوو از دیرباز تاکنون به تولید خودروهای امن و قابل اعتماد معروف بوده است. محصولات این شرکت سوئدی همواره از تست های تصادف سربلند بیرون آمده و توانسته اند بیشترین امتیاز ممکن را از موسسات مختلف دریافت کنند.

به تازگی ویدیویی از تصادف شدید یکی از مدل های تولیدی ولوو – ظاهرا XC70 – در شبکه خبری Reddit منتشر شده که بار دیگر ایمنی بالای خودروهای این برند را ثابت می کند. در این ویدیو که توسط دوربین موجود بر روی داشبورد یک خودروی دیگر ضبط شده، شاهد حرکت استیشن ولوو با سرعتی بین ۶۰ الی ۷۰ کیلومتر در جاده ای در کشور نروژ هستیم.

BRUTAL HEAD-ON TRUCK COLLISION SHOWS VOLVOS ARE AMAZINGLY SAFE (3)

مشخص نیست که راننده این خودرو به چه علت ناگهان تمرکز خود را از دست داده و وارد مسیر مقابل می شود. پس از انحراف از مسیر اصلی، اتومبیل مذکور با یک کشنده سنگین شدیدا برخورد نموده و به حاشیه جاده می افتد.

ویدیوی منتشر شده از این حادثه نشان می دهد علی رغم شدت ضربه و خسارت فراوان به بدنه اتومبیل ولوو، راننده آن کاملا سالم بوده و لحظاتی بعد از تصادف در تلاش است از خودرو پیاده شود.

BRUTAL HEAD-ON TRUCK COLLISION SHOWS VOLVOS ARE AMAZINGLY SAFE (3)

آنطور که فرد منتشر کننده ویدیو اعلام کرده، راننده ولوو آسیب جدی ندیده و با پیاده شدن از خودرو بر روی پاهای خود از صحنه تصادف دور می شود.

در این حادثه اتومبیل ولوو با گوشه کاپوت به کشنده اسکانیا برخورد می کند. در تصادف های این چنینی کناره های خودرو دچار ضربه و فشار سنگین می شوند، از آنجایی که در این حالت اثر ضربه کمتر در قسمت های مختلف بدنه پخش می شود، احتمال آسیب و صدمه به راننده یا سرنشین کناری بالاتر می رود.

بد نیست بدانید موسسه IIHS آمریکا در سال ۲۰۱۲ تصمیم گرفت این نوع برخورد را در تست های خود شبیه سازی کند. پس از این تصمیم، بسیاری از خودروسازان نسبت به تقویت سازه محصولات خود در گوشه های اتاق اقدام کردند. با این حال نتایج تحقیقات اخیر IIHS نشان می دهد استحکام خودروها در سمت سرنشین کناری (شاگرد) نسبت به سمت راننده کمتر است.

اما نکته جالب توجه اینکه نسل اخیر XC70 از سال ۲۰۰۷ بر روی خط تولید قرار داشت و تا سال ۲۰۱۶ به فروش رسید. بنابراین به نظر می رسد ولوو پیش تر از IIHS به فکر این نوع برخوردها بوده و از ساختاری مقاوم در گوشه های اتاق و قسمت کابین استفاده کرده است. البته در این بین سخت باز شدن درهای این خودرو پس از تصادف مذکور یک نکته منفی محسوب می شود.

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato