فیسبوک و اینستاگرام به یاری معتادان مواد مخدر می آیند

از این پس هرکسی که به دنبال خرید مواد مخدر یا کلینیک های ترک اعتیاد در فیسبوک باشد، اطلاعات گوناگون و شماره هایی برای یاری رسانی مشاهده خواهد کرد. فیسبوک طی چند ماه اخیر در حال بررسی این موضوع بوده و به نظر می رسد که حالا راهکار مناسب برای کمک به معتادان به مواد مخدر را یافته است.

وزارت غذا و دارو ایالات متحده طی هفته آتی نشستی درباره مواد مخدر خواهد داشت و در این بین، فیسبوک، توییتر، گوگل و دیگر کمپانی های بزرگ تکنولوژی را نیز دعوت کرده تا به کمک یکدیگر، به صحبت درباره های راه کمک به معتادن به مواد مخدر بپردازند.

برای شروع، از این پس هرکسی که به دنبال خرید مواد مخدر یا کلینیک های درمانی از طریق جستجوگر فیسبوک باشد، پیامی را در بالای صفحه مشاهده می کند که کمک در یافتن درمان را به وی پیشنهاد می دهد. اگر کاربر این پیشنهاد را بپذیرد، فیسبوک اطلاعات بیشتری درباره خطوط یاری رسانی ملی دریافت خواهد کرد. قابلیتی مشابه نیز طی هفته های آتی به پلتفرم دیگر فیسبوک، یعنی اینستاگرام خواهد آمد.

طی نشست هفته آتی وزارت غذا و دارو قرار است چند کمپانی تکنولوژی به تشریح راهکارهای خود برای کاهش استفاده از مواد مخدر بپردازند. قابلیت اخیر فیسبوک هم نشانه ای بر این موضوع است که اعضای این گروه، به صورت فعالانه مشغول پیگیری راه های کمک به قربانیان مواد مخدر هستند. ناگفته نماند که این نخستین باری نیست که فیسبوک دست به چنین حرکاتی می زند و پیش تر ابزارهایی برای جلوگیری از خودکشی و یا عدم نمایش تبلیغات تسلیحاتی به افراد زیر ۱۸ سال توسعه داده بود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟