همه چیز درباره آیفون 13
احتمال تعبیه اسکنر سه بعدی چهره و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر در گلکسی اس ۱۰

احتمال تعبیه اسکنر سه بعدی چهره و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر در گلکسی اس ۱۰

سامسونگ احتمالا با تعبیه اسکنر سه بعدی چهره و سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر در گلکسی اس ۱۰، اسکنر عنبیه را کنار خواهد گذاشت.

اسکنر عنبیه از موبایل نه چندان عاقبت به خیر گلکسی نوت ۷ به خانواده گوشی های سامسونگ راه پیدا کرد و کمپانی کره ای از این قابلیت و سیستم شناسایی چهره به عنوان «اسکن هوشمند» یاد می کند. البته سیستم شناسایی چهره فعلی گلکسی در برابر آیفون ۱۰، می ۸ یا فایند اکس حرف چندانی برای گفتن ندارد و حالا رسانه های کره ای از احتمال کنار گذاشته شدن آن در گلکسی اس ۱۰ خبر داده اند.

بر این اساس تلاش های سامسونگ برای تعبیه سنسور اثر انگشت در نمایشگر گلکسی نوت ۹ راه به جایی نبرده و کمپانی کره ای قصد پیاده سازی آن را در پرچمدار بعدی سری اس دارد. علاوه بر این مهندسان این شرکت در پی کاهش ضخامت ماژول اسکنر سه بعدی چهره اختصاصی برای اس ۱۰ هستند که در صورت موفقیت سیستم مبتنی بر دوربین سلفی فعلی و اسکنر عنبیه را منسوخ خواهد کرد.اسکنر سه بعدی چهره

از سوی دیگر اگر پروژه توسعه اسکنر سه بعدی با همکاری کمپانی «مانتیس ویژن» به ثمر ننشیند، ماژول اسکنر عنبیه به قوت خود باقی خواهند ماند. آنچه که به این گزارشات دامن می زند این است که سامسونگ تقاضای خود برای قطعات مختلف اس ۱۰ را به تامین کنندگان ارائه کرده اما در این میان خبری از اسکنر عنبیه نیست.

بر اساس این گزارش کمپانی کره ای از تامین کنندگان خواسته نمایشگر گلکسی اس ۱۰ را در دو سایز ۵.۸ و ۶.۳ اینچی تولید کنند؛ بنابراین روند قبلی سری گلکسی اس در این پرچمدار نیز حفظ خواهد شد، هرچند ممکن است شاهد کاهش حاشیه های نمایشگر یا راهکارهای دیگر برای افزایش نسبت صفحه نمایش به بدنه باشیم.

پیش از این کیم دانگ-وون، از تحلیلگران موسسه KB Securities در گزارشی ضمن اشاره به وجود دوربین سه گانه برای نسل بعدی آیفون، مدعی شده سامسونگ نیز احتمالا گلکسی اس ۱۰ را با همین مشخصه روانه بازار می کند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato