با هواپیمای هایپرسونیک ماخ ۵ بوئینگ عرض اقیانوس اطلس را در کمتر از ۲ ساعت طی کنید

با هواپیمای هایپرسونیک ماخ ۵ بوئینگ عرض اقیانوس اطلس را در کمتر از ۲ ساعت طی کنید

گرچه مدیرعامل بوئینگ اعتراف دارد که دست کم بیست سال زمان نیاز است تا ایده هواپیمای مسافری هایپرسونیک این شرکت عملی شود، اما اهداف پشت ماخ ۵ بوئینگ آنقدر بلندپروازانه است که می تواند تحولی عظیم را در صنعت حمل و نقل تجاری به وجود بیاورد.

فقط کافیست بدانید که پرواز ۸ و نیم ساعته لندن تا نیویورک به لطف این هواپیمای فوق سریع و غول پیکر به حدود ۲ ساعت کاهش خواهد یافت. آیا دو دهه انتظار ارزش این دستاورد را خواهد داشت؟ حتماً.

جدیدترین طرح های مفهومی از ماخ ۵ بوئینگ در کنفرانس هوایی AIAA در آتلانتا رونمایی شد. این طرح نسبت به آنچه مدیرعامل این شرکت یعنی دنیس میولنبرگ در فوریه ۲۰۱۸ در حساب توییتری خود منتشر ساخته بود دستخوش تغییرات مهم ظاهری شده است، اما به طور حتم تا دو دهه آینده احتمالاً باز هم چیزهای بسیاری تغییر خواهند کرد.

هواپیمای هایپرسونیک مسافربری ماخ ۵ بوئینگ

رساندن مسافران تجاری به هر نقطه از دنیا با سرعتی تا ۵ برابر سرعت صوت ایده ای است که به این سادگی ها قابلیت اجرایی شدن نخواهد داشت. اگر تجربه قبلی در این مسیر یعنی هواپیمای کنکورد را در نظر بگیرید بیشتر می توانید دشواری های پیش رو را درک کنید.

علاوه بر مشکلات اجرایی، فنی و زیرساختی، می بایست بحث هزینه ها را نیز در چنین پروژه جاه طلبانه ای در نظر گرفت وگرنه اختصاص چنین پروازهایی به قشر ثروتمند جامعه توجیح اقتصادی نخواهد داشت.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato