ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وضعیت بازار موبایل
تکنولوژی

وزیر ارتباطات: تا ده روز آینده وضعیت بازار موبایل متعادل خواهد شد

محمد جواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح طرح‌های مخابراتی در شهرستان اردستان در جمع خبرنگاران به وضعیت بازار موبایل اشاره کرد و ضمن انتقاد نسبت به این اوضاع نوید این را داد که جو بازار ...

محمد جواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح طرح‌های مخابراتی در شهرستان اردستان در جمع خبرنگاران به وضعیت بازار موبایل اشاره کرد و ضمن انتقاد نسبت به این اوضاع نوید این را داد که جو بازار موبایل به زودی درست خواهد شد و گوشی به قیمت متعادل خود خواهد رسید.

وزیر ارتباطات ضمن افتتاح 37 طرح مخابراتی با سرمایه گذاری 73 میلیارد ریالی در این شهرستان، پیرامون واردات گوشی و نرخ ارز و لیست منتشر شده توسط وزارتخانه با خبرنگاران به گفتگو پرداخت و گفت:

«از ابتدا به عنوان مدل برخورد با این پدیده بسیار نامبارک در جامعه که سبب رنجش و ظلم به مردم شد سه گام را مطرح کردیم و در گام اول اسامی شرکت های وارد کننده را منتشر و شفاف سازی کردیم.گام دوم این بود که در راستای حقوق مردم سامانه ای را فراهم کنیم تا مردم ببیند که گوشی را که در بازار تهیه می کنند کدام وارد کننده این گوشی را وارد کشور کرده و آیا با ارز دولتی وارد کرده یا ارز آزاد. این هم انجام شد و این چارچوب را در گام دوم فراهم کردیم که مردم بتوانند شکایت کنند»

وضعیت بازار موبایل

او سپس به گام نهایی وزارتخانه یعنی پیگیری قضایی متخلفین اشاره کرد و خبر داد که بازرسی‌های لازم در حال اجراست و گزارشات آن متعاقبا به مردم اعلام خواهد شد:

«الان در بازار احتکار وجود دارد و ما هم این مساله را کتمان نمی‌کنیم اما وضعیت طوری شده که قدرت خرید مردم پایین آمده و عملا مشتری بالفعلی در بازار نیست. در تلاشیم با اقدامات و پیگیری‌های لازم اوضاع را حل و فصل کرده و پیش بینی می‌کنیم که بین یک هفته تا ده روز زمان برای درست شدن قیمت در وضعیت بازار موبایل مورد نیاز است.»

وضعیت بازار موبایل

لیست منتشر شده توسط آذری جهرمی با اینکه شفافسازی‌های ضمنی را ایجاد کرد ولی سوالات بی‌جواب زیادی را برای کارشناسان باقی گذاشته است. پرسش‌هایی از جمله اینکه تخصیص ارز به مبلغ چهارهزارو 200 تومان با چه ضوابطی صورت گرفته است؟ شرکت‌های مذکور بر چه مبنایی انتخاب شده‌‌اند؟ میزان سهمیه هرکدام از آنها با چه معیارهایی تعیین شده‌‌اند؟ و سوالات دیگری که با توجه به صحبت‌های جهرمی به‌نظر می‌رسد برای رسیدن به پاسخشان باید تا زمان ارائه گزارشات بازرسی‌ها صبر کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (32 مورد)
 • amiriran
  amiriran | ۱۱ تیر ۱۳۹۷

  اوه اوه پس قیمت موبایل ازین هم گرون تر میشه
  ناموسا بسه خدا غلط کردیم

 • herogame
  herogame | ۱۰ تیر ۱۳۹۷

  دیجیاتو رسما مجنون شدی، تمام کامنت های منو پاک میکنی مرد حسابی اخه به چه حقی؟ تو کی هستی مگه؟

 • herogame
  herogame | ۱۰ تیر ۱۳۹۷

  من سنم به 40 سال نمیرسه ولی حدود 30 ساله که به شخصه این تجربه رو کردم، هر بار این مسئولین (هیچ فرقی با هم نمیکنن) اومدن گفتن درست میشه چیزی یعنی قراره بدتر بشه و افتضاح تر میشه

 • reza
  reza | ۹ تیر ۱۳۹۷

  از این دست دروغ ها زیاد شنیدیم

 • HITAK1
  HITAK1 | ۹ تیر ۱۳۹۷

  اه، هر روز باید اینو ببینیمش

  • مجوری
   مجوری | ۹ تیر ۱۳۹۷

   ای گفتی

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها

مطالب پیشنهادی