اپل پشتیبانی سخت افزاری از نسل اول مک بوک پرو رتینا را متوقف کرد

اپل پشتیبانی سخت افزاری از نسل اول مک بوک پرو رتینا را متوقف کرد

کمپانی اپل در تاریخ ۱۱ ژوئن ۲۰۱۲ طی مراسم سالانه توسعه دهندگان خود، از نسل اول مک بوک پرو با نمایشگر رتینا پرده برداشت که به دلیل طراحی زیبا و باریک بدنه، مورد تشویق حضار قرار گرفت.

مک بوک پرو ۲۰۱۲ علاوه بر زیبایی، کارایی بالایی داشت و در زمان خود به دلیل توانایی های ارتباطی و سهولت حمل و استفاده، جوایز مختلفی را دریافت نمود. مدل مذکور به خاطر استفاده از نمایشگر رتینا کیفیت تصویر بهتری ارائه می کرد و با حذف پورت اترنت و درایو نوری (CD/DVD)، از بدنه باریک و سبکی برخوردار بود.

مک بوک پرو
مک بوک پرو ۲۰۱۲
مک بوک پرو
مک بوک پرو ۲۰۱۶

البته با وجود باریک شدن نسبت به مدل های قبل، نسخه ۲۰۱۲ مک بوک پرو به طیف وسیعی از پورت های ارتباطی مجهز شده بود که شامل دو درگاه تاندربولت، دو پورت USB-A، جک هدفون، درگاه شارژ MagSafe، پورت HDMI و درگاه کارت حافظه SD می شد. در مقام مقایسه نسخه، ۲۰۱۶ بسته به مدل از چند پورت تاندربولت ۳ بهره می برد که امکانات قبلی را به صورت یکپارچه ارائه می دهند.

جالب است بدانید که با وجود عرضه مدل های جدید، بخشی از مشتریان همچنان نسخه های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ مک بوک پرو را ترجیح می دهند که این امر باعث شده کمپانی اپل همچنان یک مدل (۲۰۱۵) از این نسل را در آمریکا با قیمت ۱۹۹۹ دلار عرضه کند.

پشتیبانی سخت افزاری از مک بوک پرو رتینا ۲۰۱۲ در کالیفرنیا و ترکیه همچنان ادامه دارد

اما خبر بد برای علاقه مندان به مدل ۱۵ اینچی سال ۲۰۱۲ اینکه اپل ۶ سال پس از معرفی این محصول، پشتیبانی سخت افزاری از آن را پایان داده و مراکز خدماتی شرکت الزامی به ارائه سرویس و قطعات سخت افزاری به این مدل ندارند. البته شرایط در ایالت کالیفرنیا و کشور ترکیه متفاوت است چرا که قوانین حمایت از مصرف کننده در این مناطق سختگیرانه تر بوده و اپل را مجبور به ادامه سرویس دهی می کنند.

گفتنی است پشتیبانی نرم افزاری از مک بوک پرو ۲۰۱۲ همچنان ادامه دارد و نسخه ۱۳ اینچی آن نیز همچنان خدمات سخت افزاری اپل را دریافت خواهد کرد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato