ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

فرودگاه سیدنی به جای دریافت پاسپورت از فناوری تشخیص چهره استفاده خواهد کرد

همان طور که می دانید یکی از مهم ترین بخش های سفر به سایر کشورها فرآیند پذیرش در فرودگاه و احراز هویت مسافران است. این فرآیند که از مراحل مختلفی تشکیل شده، معمولاً زمان زیادی ...

محسن خوشنود
نوشته شده توسط محسن خوشنود | ۱۵ تیر ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۰

همان طور که می دانید یکی از مهم ترین بخش های سفر به سایر کشورها فرآیند پذیرش در فرودگاه و احراز هویت مسافران است. این فرآیند که از مراحل مختلفی تشکیل شده، معمولاً زمان زیادی را طلب می کند و در طول انجام امور از لحظه فرود تا خروج از فرودگاه، مدارک مسافران چند بار کنترل می شود.

فرودگاه

فرودگاه سیدنی با توجه به مسائل مذکور و در همکاری با شرکت هواپیمایی Qantas استرالیا قصد دارد در آینده فناوری تشخیص چهره را به طور کامل جایگزین دریافت مدارک و پاسپورت مسافران کند تا از این طریق، زمان حضور افراد در فرودگاه را کاهش داده و هزینه های نیروی انسانی خود را نیز در این زمینه به حداقل برساند.

استرالیا همین حالا نیز از فناوری تشخیص چهره در فرودگاه بهره می برد

لازم به ذکر است که در حال حاضر کشور استرالیا از سیستم «SmartGate» برای تشخیص چهره مسافران و تطبیق آن را پاسپورت استفاده می کند اما به گفته «جف کولبرت» مدیر عامل فرودگاه سیدنی، فناوری جدید نیاز به ارائه پاسپورت را از میان برداشته و فرآیند احراز هویت، تحویل و دریافت بار، سوار شدن به هواپیما و خروج از فرودگاه را تسریع خواهد کرد.

گفتنی است سیستم تشخیص چهره مورد بحث فعلاً به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار دارد و در صورت موفقیت، ابتدا برای پروازهای بین المللی ویژه Qantas ارائه می گردد و در آینده جایگزین سیستم های سنتی احراز هویت خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی