ایران تا پایان سال در تولید رینگ ‌اسپرت به خودکفایی می‌رسد

ایران تا پایان سال در تولید رینگ ‌اسپرت به خودکفایی می‌رسد

شرکت رینگ اسپرت نور نی ریز در سال ۱۳۸۱ در منطقه اقتصادی (جهاد سازندگی) در ده فاضل بخش مرکزی نی ریز با سرمایه شخصی تأسیس و در سال ۱۳۸۶ محصولات آن به تولید انبوه رسید. این شرکت دارای گواهینامه های ISO TS و استاندارد ملی بوده و همچنین چندین نوبت نیز  به عنوان واحد نمونه انتخاب شده است.رینگ اسپرت ایرانیشرکت رینگ ‌اسپرت ‌نور نی ‌ریز در‌ حال ‌حاضر با تولید روزانه ۵ هزار حلقه از انواع رینگ اسپرت ایرانی بیش‌ از ۵۰ درصد سهم بازار کشور را در اختیار دارد. محمد حسین‌ مربی، مدیر عامل شرکت رینگ‌ اسپرت ‌نور نی ‌ریز در گفت ‌و گویى با اعلام سهم بیش ‌از ۵۰ درصدی این شرکت در تامین نیاز بازار از افزایش دو برابری تولید این کارخانه طی ۹ماه آینده خبر داد و گفت:

تا پایان سال جاری ظرفیت تولید این کارخانه از ۵ هزار حلقه در روز به ۱۰ هزار حلقه افزایش خواهد یافت و با این روند، کشور در زمینه تولید انواع رینگ‌ های اسپرت در تمام سایزهای مورد نیاز به خودکفایی خواهد رسید.

وی با تاکید بر بومی‌ سازی تکنولوژی ‌های لازم برای تولید انواع رینگ اسپرت ایرانی خودرو در کشور گفت: بخش فنی و تحقیق ‌و ‌توسعه رینگ‌ نور نی‌ ریز با بهره‌ گیری از دانش ‌روز کارشناسان آلمانی و ایتالیایی به‌صورت کاملا بومی مراحل طراحی و ساخت انواع مختلف از این محصول را برعهده دارد.
وی بیان کرد: ۸۰ تا ۹۰درصد از دانش ساخت رینگ اسپرت که البته از حساسیت خاصی نیز برخوردار است در این شرکت بومی‌ سازی شده است. به ‌گفته مربی بزرگ‌ ترین تولید کننده رینگ اسپرت در کشور بدون دریافت وام یا ارز دولتی راه‌ اندازی شده و سهم بسزایی در ایجاد اشتغال در استان فارس داشته است.
به‌ گفته مربی،‌ شرکت نور نی‌ ریز درحالی روزانه ۵ هزار حلقه رینگ اسپرت ایرانی تولید و روانه بازار می‌ کند که بخش ریخته‌ گری کارخانه به ظرفیت تولید روازنه ۱۰ هزار حلقه نیز رسیده و بخش رنگ نیز امکان رنگ ‌آمیزی روزانه ۱۴ هزار حلقه رینگ را دارد. تولید سالانه این کارخانه به بیش‌ از یک ‌میلیون حلقه رینگ اسپرت رسیده است که در سال آینده با توسعه خطوط تولید رکورد ۲‌ میلیون‌ و ۱۰۰ هزار حلقه در سال را نیز از سر خواهد گذراند.وی درباره میزان همکاری با خودروسازان داخلی نیز گفت: درحال‌ حاضر اولویت نخست شرکت رینگ‌ اسپرت‌ نور نی ‌ریز تامین نیاز صد درصدی خودروسازان به‌ صورت OEM است. این در حالی است که بیش از ۸۰ درصد رینگ موردنیاز ایران ‌خودرو توسط این کارخانه تامین می ‌شود و محصولاتی مانند دانگ‌ فنگ، ‌سمند، ‌پژو پارس، ‌دنا و ۲۰۷i با رینگ‌ های تولید شده در نی ‌ریز استان فارس به بازار عرضه می‌ شوند.
محصولات شرکت کارخانجات رینگ اسپرت نور نی ریز با پشت سر گذاشتن کلیه تست های کمی و کیفی درمجهزترین آزمایشگاهها در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato