ژاپن دو سال تلاش می‌کند تا مسافران را یک دقیقه زودتر برساند

ژاپن دو سال تلاش می‌کند تا مسافران را یک دقیقه زودتر برساند

کارآیی و بهره وری قطار‌های سریع السیر ژاپنی زبانزد خاص و عام است اما شرکت راه‌آهن شرق ژاپن قصد دارد که توانایی این قطارها را افزایش دهد. این کمپانی یک پروژه ساخت و ساز دو ساله آغاز کرده و در نظر دارد که مسافران را یک دقیقه زودتراز اوئنو به منطقه اومیا برساند.

ژاپن

شاید راه اندازی دوباره ی خط ریل و پروژه ساختی عظیم برای تنها یک دقیقه پیشرفت، کمی غیر منطقی به نظر برسد اما این خط ریل جدید قادر است که قطار‌ها را با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت به حرکت بیاندازد.

این مسئله می‌تواند مهم باشد چرا که در حال حاضر بیشترین سرعتی که این قطارها‌ قادرند به آن دست پیدا کنند، سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت است. مسئولین این شرکت باور دارند که افزایش سرعت قطارها و کاهش مدت سفر حتی به مدت یک دقیقه می‌تواند قدمی بزرگ در راستای افزایش تعداد کلی مسافران باشد.

ژاپن

به همین دلیل است که شرکت راه‌آهن شرق ژاپن حاضر شده هزینه کند تا سیستم حمل و نقلی ریلی این کشور بتواند رفاه حال بیشتری برای مسافران ژاپنی فراهم آورد.

گزارش شده که ساکنین اطراف ریل‌های قطار نگران لرزش‌ها و صداهای منتشر شده هستند و به همین دلیل است که هم اکنون محدودیت سرعت مشخصی برای قطارها در نظر گرفته شده است. شرکت یاد شده امیدوار است که با نصب پنل‌های جذب صدای اضافی بتواند از ایجاد آلودگی صوتی جلوگیری کرده و در نتیجه سرعت قطار‌ها را افزایش دهد.

شاید این کار و سرمایه گذاری عظیم صورت گرفته برای چنین تغییر کوچکی منطقی به نظر نرسد اما کمپانی یاد شده سالهاست که به دنبال پیدا کردن راه حلی برای این مسئله است چرا که در حال حاضر بسیاری از کشور‌ها آروز دارند که سیستم حمل و نقل ریلی پیشرفته‌‌ای نظیر ژاپن داشته باشند. به همین دلیل این کشور سعی دارد با انجام پروژه‌هایی این چنینی، از کیفیت بالایی خط ریل‌هایشان مطمئن شود.

 

تماشا کنید: نسل جدید قطارهای فوق سریع ژاپنی در راه هستند

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato