جهرمی موضوع دختران اینستاگرامی را انحراف افکار عمومی از شفاف‌سازی ارزی می‌داند

جهرمی موضوع دختران اینستاگرامی را انحراف افکار عمومی از شفاف‌سازی ارزی می‌داند

چندی پیش برخی پیج های اینستاگرام از دسترس خارج شد که اکثر آنها متعلق به چند دختر بودند. بعد از مدتی در یک برنامه تلویزیونی پیرامون این افراد، صحنه‌هایی از بازجویی و اعترافات آنها پخش شد که بازتاب منفی گسترده‌ای در بین مردم و رسانه‌های داخل و خارج داشت.

حال وزیر ارتباطات کشورمان در واکنش به این موضوع گفته است که پیش کشیدن چنین مساله‌ای صرفا توسط اتاق فکری صورت گرفته تا موضوع شفاف سازی ارزی به حاشیه کشیده شود و اذهان عمومی از این مطالبه مهم به مسیر دیگری پیش بروند. جهرمی امروز در مصاحبه خود با رادیو تهران گفت:

«پیش کشیدن موضوع دختر خانمی که در اینستاگرام فعال بود و فیلتر این شبکه اجتماعی، حاصل تصمیم اتاق فکرهایی بود که منافعشان از موضوع شفاف‌سازی ارزی به خطر افتاده است.

البته نه اینکه بگویم صداوسیما و مسئول محترمی که در این موارد مصاحبه کرده است، اتاق فکر هستند. وقتی فضای کشور روی مطالبه شفاف‌گرایی قرار گرفته تا تکلیف ارزهایی که گرفته شده مشخص شود، یک باره خانمی تبدیل به سوژه خبری بزرگی می‌شود که کل دنیا شروع به صحبت کردن درباره او می‌کنند که به نظر من طبیعی نیست.»

رقصنده های اینستاگرام

وزیر  ارتباطات چندی پیش موضوع فیلترینگ اینستاگرام، که بعد از اظهارات جدید معاون دادستان کل کشور در رسانه‌ها منتشر شد را نیز صریحا انحراف افکار عمومی خوانده بود: «آنچه تازگی دارد طرح یک موضوع قدیمی توسط برخی از رسانه‌ها برای انحراف افکار عمومی از مطالبه‌گری شفاف سازی سوء استفاده کنندگان ارزی اخیر است.» اینستاگرام تنها شبکه اجتماعی مسدود نشده در ایران است که به گفته کارشناسان بیشتر از ۲۶ میلیون ایرانی از آن استفاده می‌کنند.

رقصنده های اینستاگرام

پیش‌تر کارشناسان مختلفی از جمله «عبدالله رمضان زاده» سخنگوی دولت اصلاحات و استادیار فعلی دانشگاه تهران نیز سخنانی همچون صحبت‌های جهرمی را در توییتر آورده بود و گفته بود:

«صدا و سیما با قصه رقص تلاش کرد داستان ارز را به حاشیه ببرد. شما وزرای دولت خود را موظف کنید در موضوع ارز شفاف عمل کنند و وزارت اطلاعات خود را مامور کنید گزارش تخلفات را ارائه کند تا مردم مطالبه گر قوه قضائیه برای مجازات مجرمان شوند.»

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato