موبایل های سامسونگ، بیشترین نرخ خطا را در سه ماهه نخست 2018 داشته اند

موبایل های سامسونگ، بیشترین نرخ خطا را در سه ماهه نخست 2018 داشته اند

موسسه آماری Blancco در تازه ترین گزارش خود از «وضعیت تعمیر و امنیت دیوایس های موبایل»، سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی را تحت پوشش قرار داده است. بنابر آمار این موسسه، از ماه ژانویه تا آوریل، ۲۷.۴ درصد از موبایل های سامسونگ با خطا مواجه شده اند که بیشترین میزان در میان دیوایس های تمام کمپانی های بررسی شده به حساب می آید.

در این بین، ۲۲ درصد از موبایل های آیفون ۶ با خطا مواجه شده اند و از این نظر، بیشترین میزان خطا را در میان دیوایس های مبتنی بر iOS داشته اند. بعد از آن هم، آیفون ۶ اس با نرخ خطای ۱۶ درصد به چشم می خورد. در مجموع ۱۵.۲ درصد از دیوایس های iOS طی سه ماهه نخست ۲۰۱۸ با خطا مواجه شده اند که اندکی از نرخ خطای ۱۸.۹ درصدی موبایل های اندرویدی کمتری است.

نرخ خطای دو رقمی آیفون ۶ و ۶ اس قطعاً برای هیچکس جای تعجب ندارد. در سال ۲۰۱۶، نمایشگر لمسی برخی از این آیفون ها از کار افتادند و نوارهایی افقی و خاکستری رنگ روی آنها ظاهر شد. این مشکل که «بیماری لمسی» نام گرفت، ناشی از تصمیم اپل در راستای عدم استفاده از نوعی چسب پلاستیکی روی برد مدار آیفون ۶ بود که البته در تمام نسخه های قبلی استفاده شده بود.

اپل همچنین طی سال گذشته شروع به تضعیف سرعت پردازنده آیفون های سری ۶، سری ۶ اس، سری ۷ و سری ۷ پلاس کرد. این موضوع در همان زمان جنجال خبری بزرگی به پا کرد و اپل مجبور به ارائه این توضیح شد که باتری های سالخورده این دیوایس ها، قادر به برآورده سازی برخی نیازها نیستند و تصمیم مورد اشاره، با هدف جلوگیری از خاموشی دستگاه اتخاذ شده است.

گذشته از این مسائل، اگرچه سامسونگ با نرخ خطای ۲۷.۴ درصدی در سه ماهه نخست، بالاتر از هر تولیدکننده دیگری قرار گرفته اما نام شیائومی (با نرخ خطای ۱۴.۲ درصدی) و موتورولا (با نرخ خطای ۹.۶ درصدی) نیز در رده دوم و سوم تولیدکنندگان اسمارت فون های اندرویدی به چشم می خورد.

گفتنی است که این اطلاعات از سوی خرده فروشی ها و اپراتورهای مخابراتی در اختیار Blancco قرار گرفته اند. سایر اطلاعات به دست آمده نشان می دهد که ۷۴.۳ درصد از موبایل های اپل، iOS 11 را به اجرا در می آورند و ۵۲ درصد از موبایل های اندرویدی به روزرسانی اندروید نوقا را دریافت کرده اند. نیازی به اشاره نیست که اندروید نوقا، یک نسل از اندروید اوریو فعلی عقب است. برای اینکه اعداد و ارقام شکلی جالب تر به خود بگیرند، لازم است بدانید که سهم ۱.۳ درصدی اندروید ۸ اوریو، تقریباً با سهم ۱.۲ درصدی اندروید ۲.۳ جینجربرد برابری می کند!

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato