ایالت کالیفرنیا به اهداف سال 2020 خود برای کاهش گازهای گلخانه ای دست یافت

ایالت کالیفرنیا به اهداف سال 2020 خود برای کاهش گازهای گلخانه ای دست یافت

آلودگی هوا و انتشار بیش از حد گازهای گلخانه ای به یکی از معضلات اساسی کشورها تبدیل شده و در این، بین اکثر نهادهای منطقه ای می کوشند با تصویب استانداردها و قوانین محدودکننده، از میزان این آلودگی ها بکاهند.

حال خبر می رسد که ایالت کالیفرنیای آمریکا موفق شده با اتخاذ رویکردهای موثر، تولید گازهای گلخانه ای خود را نسبت به سال گذشته کاهش دهد. جالب اینکه کاهش مذکور به اندازه ای بوده که استاندارد تعیین شده این ایالت برای سال ۲۰۲۰ میلادی را هم پوشش می دهد.

کالیفرنیا طی یک سال ۱۲ تن از میزان آلاینده های خود کاسته است

به گزارش کمیته منابع هوایی کالیفرنیا، این ایالت توانسته مقدار گازهای گلخانه ای تولید شده خود را از ۴۴۱.۴ تن در سال ۲۰۱۵، به ۴۲۹.۴ تن در سال ۲۰۱۶ کاهش دهد. رقم مذکور که بنا بر پیش بینی ها در سال جاری میلادی (۲۰۱۷) نیز کاهش خواهد یافت، از استاندارد ۴۳۱ تن برای سال ۲۰۲۰ هم کمتر بوده که نشان دهنده موفقیت مقامات کالیفرنیا در کمک به بهبود وضعیت هوای این ایالت است.

گازهای گلخانه ای

گزارش مورد بحث که در ۷ بخش حمل و نقل، انرژی الکتریکی، مسکونی و تجاری، آلاینده های شدید، بازیافت و پسماند، کشاورزی و صنعت تنظیم شده، نشان می دهد که استفاده از منابع تجدید پذیر انرژی خورشیدی و انرژی هیدروالکتریک یا برق آبی، حدود ۱۵ درصد استفاده از سوخت های فسیلی را کاهش داده است.

البته لازم به ذکر است که در بعضی بخش ها مانند آلایندگی هوا توسط خودروهای شخصی، انتشار گازهای گلخانه ای کالیفرنیا افزایش داشته که نشان می دهد استفاده مردم این ایالت از خودروهای مجهز به موتور درون سوز بیشتر شده است. کاهش قیمت بنزین و گران بودن خودروهای الکتریکی مهم ترین عوامل در بروز این مسئله بوده اند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato