۷ علامتی که نشان می‌دهند در کارتان پیشرفت نمی‌کنید

در بسیاری از مواقع در شغل جدید یا محل کار موفق می‌شوید به دستاورد‌های مطلوبی برسید و روند رو به رشدی را طی کنید، اما پس مدتی احساس می کنید که دیگر نمی توانید پیشرفت داشته باشید و در حال درجا زدن هستید.

روانشناسان معتقدند که در این مواقع، افراد قربانی موفقیت اولیه‌ی خود می‌شوند و دیگر نمی‌توانند از روند همیشگی پیشرفت پیروی کنند. این موضوع بدین دلیل است که درگیر روند کار روزمره شده و دیگر نمی توانند تغییراتی در برنامه‌های کاریشان ایجاد کنند.

به این ترتیب در فعالیت کاری خود در جا زده و نمی توانند پیشرفت کنند. شاید بسیاری از افراد هوش بالایی داشته باشند و بدانند که برای پیشرفت چه باید کرد اما با این حال قادر نیستند از روند راحت فعلی فاصله گرفته و انرژی بیشتری برای پیشرفت خود صرف کنند.

در این میان علائم هشداردهنده‌ای نیز وجود دارند که نشان‌ می‌دهند با روند فعلی قادر نخواهید بود در کار پیشرفت کنید. با مشاهده‌ی این نشانه‌ها بهتر است تصمیماتی جدی در زمینه‌های کاری بگیرید.

۱. هدف خود برای پیشرفت را به درستی تعیین نکرده‌اید

در برخی اوقات دقیقاً نمی‌دانید که چه هدف در پیش گرفته‌اید و قادر نیستید که این مسئله را در مواجهه با تغییرات پیش آمده اصلاح کنید.

باید بدانید که در این صورت نمی توانید اهداف جدیدی در همین زمینه تعیین کنید. شاید بهترین راهکار برای تغییر این وضعیت یک مرخصی کوتاه مدت یا مشورت گرفتن از فردی قابل اعتماد باشد.

۲. نمی‌توانید روحیه همکاری را به تیم همکارانتان منتقل کنید

پس از مدتی ممکن است میان همکاران یا تیم تحت رهبری شما، چند دستگی به وجود آید. یا اینکه میان الویت‌ها و ارزش‌های شما با دیگران، تفاوت‌های ایجاد شود.

از آنجایی که اولین و مهمترین فاکتور برای موفقیت همکاری است، اگر نتوانید این مسئله را فراهم کنید به شدت با مشکل مواجه خواهید شد. عدم وجود چنین قابلیتی برای شما می‌تواند مشکلی اساسی برایتان ایجاد کند و نخواهید توانست در کارتان پیشرفت کنید.

۳. افراد حرفتان را نشنیده می‌گیرند

در برخی مواقع متوجه می‌شوید که برخی افراد حرفتان را نشنیده‌ می‌گیرند یا به درستی متوجه گفته‌های شما نمی‌شوند، در این شرایط بهتر است نگران پیشرفتتان در محیط کاری خود باشید چرا که ایجاد ارتباط درست و مفید می‌تواند مهمترین مسئله به شمار رود. در این مواقع بهتر است تغییراتی در لغات یا نحوه انتقال مطالبتان ایجاد کنید تا بتوانید این قابلیت را به توانایی‌هایتان اضافه کنید.

۴. قادر نیستید چشم‌انداز خود برای بقیه تشریح کنید یا افراد دیگر را به وجد آورید

وقتی نمی توانید چشم انداز یا استراتژی و روش منحصر به فرد خود را برای کارفرما یا کارکنانتان توضیح دهید، آنها قادر نخواهند بود انرژی کلام یا ایده شما را دریابند.

در این مواقع بهتر است ارتباطی دو طرفه‌ ایجاد کنید تا بتوانید سوالات یا ابهامات ذهن دیگران را رفع کنید تا دیگر سوءتفاهمی به وجود نیامده و اطلاعات به درستی انتقال یابند.

شاید بهتر باشد در بلند مدت نحوه‌ی برقراری ارتباط با دیگران را تغییر دهید تا دیگر مشکل ارتباطی نداشته باشید و بقیه قادر باشند انرژی کلام شما را درک کنند.

۵. قدرتتان رو به زوال می‌رود

زمانی که به یک موفقیت نسبی می‌رسید، نیاز است سطح انرژی خود را بالا نگه دارید تا احترام همکاران یا تیمتان را بدست آورید. اگر نتوانید این مسئله را حفظ کنید، کم کم فعالیت شما اثر بخشی‌ خود را از دست می‌دهد.

اگر چنین اتفاقی رخ داد، بهتر است سریعاً سراغ جبران آن رفته و سطح انرژی یا اهمیتی را که به کار اختصاص می‌دهید، بالا ببرید.

۶. احساس خستگی و درماندگی می‌کنید

وقتی در کارتان کمی موفق می‌شوید، به دنبال موفقیت‌های بیشتر خواهید بود. این مسئله موجب می‌شود تلاش و تمرکزتان را روی این مسئله بگذارید. شاید اگر این اتفاق رخ ندهد، دیگر نتوانید با شکست‌های پس از آن کنار بیاید.

این مسئله موجب می‌شود احساس ناراحتی کرده و خسته یا درمانده شوید. بهتر است در این مواقع، روند کاری همیشگی را در پیش گرفته و سعی کنید تلاش مداومی داشته باشید. اگر تنها روی موفقیت زودهنگام تمرکز کنید، قادر نخواهید بود صبوری به خرج داده و در زمان مناسب به نتیجه‌ی تلاشتان برسید.

۷. توانایی‌هایتان را افزایش نمی‌دهید

یک فرد موفق همواره به دنبال یادگیری است و هیچگاه فرصت را برای آموختن چیز‌های جدید از دست نمی‌دهد. اگر نتوانید قابلیت‌های خود را با توجه به زمان پیش ببرید و آنها را آپدیت کنید، مسلماً عقب خواهید افتاد و نمی توانید پیشرفت کنید.

شاید لازم باشد در این میان، توانایی‌های مدیریتی خود را نیز افزایش داده تا بتوانید موقعیت شغلی خود را آرام آرام پیشرفت دهید.

مطالب مرتبط

آیا آنقدرها که تصور می‌کنید در کارتان موفق هستید؟

بسیاری از ما خودمان در شغلی که داریم چیره دست و موفق می‌دانیم اما گاهی رکود و در جا زدن با موفقیت اشتباه گرفته می‌شود. این موفقیت پوشالی زمانی خودش را نشان می‌دهد که درخواستتان برای افزایش حقوق یا ارتقای شغلی با بن بست مواجه می‌شود. دیروز به نشانه‌هایی پرداختیم که نشان می‌دهد بیش از... ادامه مطلب

۷ راه برای کنار آمدن با رییس غیرمنطقی و ناسازگار

بعد از مدت‌ها تلاش شغل مورد علاقه‌تان را پیدا کرده‌اید، محیط کار چشمتان را گرفته و با همکارانتان رابطه خوبی قرار کرده‌اید اما رییسی دارید که علی رغم تمام تلاشی که می‌کنید باز هم غیرمنطقی و غیرقابل تحمل است. اگر این شرایط برایتان آشنا است باید بدانید شما تنها کسی نیستید که با مدیرش به... ادامه مطلب

۳ توصیه برای جلوگیری از خستگی مفرط کارمندان حین دورکاری

کارمندانی که از خانه کار می کنند، در مقایسه با محل کار بیشتر در معرض خستگی مفرط قرار دارند. به همین دلیل مدیران باید مراقب نشانه‌های این نوع خستگی بوده و با انجام چند کار ساده از دچار شدن کارمندان به آن جلوگیری کنند.«ریچارد بارتون» (Rich Barton)، مؤسس پلتفرم‌های Zillow, Expedia و Glassdoor اخیراً در... ادامه مطلب

۵ نکته کلیدی که شرکت‌های موفق را از شرکت‌های ناموفق متمایز می‌کند

امروزه شرکت‌های جدید از همان بدو تأسیس وارد رقابت شدید با بقیه شرکت‌ها می‌شوند. آن‌ها باید از همان ابتدا خودی نشان دهند تا جلب توجه کرده و مشتری جذب کنند. با اینکه آزمون و خطا برای هر شرکت تازه تأسیسی اجتناب ناپذیر است، اما شرکت‌هایی که پس از سال‌ها همچنان با قدرت در صحنه رقابت... ادامه مطلب

دنیا در دوران پسا کرونا: فناوری بیشتر، جهانی‌سازی کمتر

گاهی اوقات تغییرات آنقدر سریع رخ می‌دهد که تشخیص فرصت از تهدید دشوار می‌شود. یک ماه قبل فشار روی سرورهای Ocado، بزرگترین خرده فروشی‌های آنلاین مواد غذایی بریتانیا یکباره آنقدر بالا رفت که مدیرانش تصور کردند هدف حمله DDoS هکرها قرار گرفته اند اما واقعیت این بود که مردم از ترس قرنطینه به دنبال پر... ادامه مطلب

بیل گیتس از خصوصیات رهبران موفق برای عبور از بحران می‌گوید

بیل گیتس از مدیرانی است که با دوراندیشی خیره کننده به خوبی رویدادهای بزرگ را پیش بینی می‌کند. او در سال ۱۹۹۹ از برنامه‌اش برای مجهز کردن تمام خانه ها به کامپیوتر ویندوزی سخن گفت؛ وعده ای که شاید از نظر بسیاری بلندپروازانه بود اما به واقعیت پیوست. وی همان سال در کتاب «تجارت با... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟