رونمایی رولز رویس از مدل مفهومی ماشین پرنده

رونمایی رولز رویس از مدل مفهومی ماشین پرنده

کمپانی بریتانیایی «رولز رویس» که در زمینه طراحی و تولید خودروهای لوکس فعالیت دارد، از مدل مفهومی یک ماشین پرنده رونمایی کرده است.

در سال های اخیر افزایش جمعیت شهرها از یک سو و از سوی دیگر پیشرفت های چشمگیر فناوری باعث شده که کمپانی های بزرگ و کوچک فعال در زمینه حمل و نقل نظیر ایرباس، اوبر و Opener به طراحی ماشین های پرنده روی بیاورند.

نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی «فارن بورو» هر ساله میزبان شرکت های معتبری است که نوآوری های خود را در زمینه راهکاری نوین حمل و نقل هوایی به نمایش می گذارند. امسال رولز رویس از این فرصت برای رونمایی از کانسپت یک خودروی الکتریکی عمود پرواز (EVTOL) بهره برده که به لطف بال های با قابلیت چرخش ۹۰ درجه، توانایی حمل پنج سرنشین را دارد. رولز رویساین خودرو کاملا الکتریکی نیست و توربین های گازی آن ۵۰۰ کیلووات انرژی لازم برای حرکت پروانه ها را تولید می کنند. حداکثر ارتفاع پرواز با ماشین پرنده رولز رویس ۸۰۰ متر بوده و سرعت آن به ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

خودروی هیبریدی شاید بهترین راهکار برای محیط زیست نباشد اما مهندسان این شرکت آن را نمونه ای اولیه خوانده اند که برای ذخیره انرژی به یک باتری نیز مجهز شده است.

قابلیت تا شدن ۹۰ درجه ای بال ها امکان پرواز و فرود عمودی را برای ماشین فراهم کرده تا در فضاهای محدود نیز قابلیت مانور داشته باشد. در این حالت نویزهای ورودی به کابین به حداقل رسیده و نیروی محرکه از طریق دو موتور عقبی تامین خواهد شد.

رولزرویس تاکید کرده که فناوری های پایه این ماشین پرنده در حال حاضر وجود داشته یا در دست توسعه قرار دارد، از اینرو انتظار می رود در سال ۲۰۲۰ به تولید برسد. پیش از این کمپانی های ایرباس و اوبر از ماشین های پرنده دیگری نظیر «بل» رونمایی کرده اند که برای شهرهای بزرگ بسیار کاربردی تر به نظر می رسند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato