اوضاع خوب بازار ارزهای دیجیتال؛ قیمت بیت کوین به بالای 7000 دلار رسید

اوضاع خوب بازار ارزهای دیجیتال؛ قیمت بیت کوین به بالای 7000 دلار رسید

قیمت بیت کوین دوباره روند صعودی پیدا کرده و دیگر ارزهای دیجیتال هم وضعیت خوبی را تجربه می کنند. در حال حاضر نمودارهای سبز رنگ در لیست ۱۰۰ کوین برتر دیجیتال به چشم می خورند که به طور میانگین رشد ۱۰ درصدی قیمت ها را طی ۲۴ ساعت گذشته نشان می دهند.

قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال

طی ماه گذشته این اولین بار است که قیمت بیت کوین به بالای ۷۰۰۰ دلار می رسد تا از مخمصه تابستانی و گیر کردن در کانال ۶۰۰۰ دلاری فرار کند. اوایل ماه ژوئن قیمت بیت کوین حدود ۷۵۰۰ دلار بود و اکنون هم به همین سمت حرکت می کند اما احتمالاً افزایش قیمت بالای ۷۷۵۰ دلار با مقاومت بازار روبرو خواهد شد. با این حال هنوز با قیمت بالای ۱۰ هزار دلار ماه مارس اختلاف زیادی را شاهد هستیم. در زیر نمودار سه ماهه قیمت بیت کوین را می بینید:

قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین در سه ماه اخیر

سیگنال های مثبت بازار ارزهای دیجیتال فقط به بیت کوین محدود نمی شود. در حال حاضر ۲۴ مورد از ۱۰۰ کوین برتر طی ۲۴ ساعت گذشته رشد دورقمی را تجربه کرده اند، از جمله 0x و Zcash که دو مورد از بهترین ارزهای سال ۲۰۱۸ برای سرمایه گذاری محسوب می شوند. از جمله دلایل افزایش هماهنگ قیمت ارزهای دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قانون گذاران آمریکایی قصد دارند مبادله توکن ها را به شکل اوراق بهادار از طریق Coinbase ممکن کنند
  • Coinbase (یکی از بزرگ ترین مراکز تبادل ارز دیجیتال) قصد دارد از ارزهای جدیدی مانند Cardano و Stellar و Zcash پشتیبانی کند
  • دیوید سولومن، مدیر ارشد عملیات کنونی مؤسسه Goldman Sachs که از طرفداران ارزهای دیجیتال است، به سمت مدیر عامل ارتقاء پیدا می کند
  • شرکت ژاپنی Line قصد دارد مرکز مبادله جدیدی به نام BitBox را برای ارزهای دیجیتال راه اندازی کند

اینها فقط بخشی از سیگنال های مثبت به بازار ارزهای دیجیتال هستند و حتماً عوامل دیگری هم در این موضوع دخیلند. باید دید آیا بیت کوین و دوستانش می توانند این روند مثبت را حفظ کنند یا روند نزولی سال ۲۰۱۸ ادامه می یابد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato