اینستاگرام به اکانت های عمومی هم اجازه حذف فالوورها را می دهد

اصولاً زمانی که پروفایل اینستاگرام خود را از حالت خصوصی درمی‌آورید و پروفایلتان را عمومی می‌کنید، دیگر همه می‌توانند پست‌های شما را مشاهده کنند. حتی اگر شخصی را بلاک کنید، او باز هم قادر است که با پروفایل دیگری به صفحه‌ی شما سر زده و پست‌ها یا استوری‌های شما را ببیند.

اینستاگرام

از این رو شبکه اجتماعی یاد شده سعی دارد که به کاربران ابزار بیشتری برای کنترل دنبال‌کنندگانشان بدهد و به همین دلیل چندی قبل امکان حذف فالوورها را برای برخی پروفایل های عمومی خود فراهم آورد.

پیش از این، اکانت‌های خصوصی می‌توانستند دنبال‌ کنندگان مزاحمشان را حذف کرده و از دسترسی آنها به محتوایشان جلوگیری کنند.

اینستاگرام

با این وجود، اکنون بسیاری از پروفایل‌های عمومی نیز می‌توانند به صورت دستی، افراد به خصوصی را از لیست دنبال‌کنندنشان خارج کنند.

گزارش شده این قابلیت ویژه چند ماهی است که بوجود آمده و کم کم به کاربران بیشتری اجازه داده شده تا از این ویژگی کاربردی بهره ببرند.

مسئولین این شبکه‌ی اجتماعی تایید کرده‌اند که چنین قابلیتی در حال حاضر وجود دارد و تعدادی از اکانت‌های عمومی فعلاً به صورت آزمایشی قادرند که فالوور‌هایشان را حذف کنند اما برنامه مشخصی برای عرضه این ویژگی برای تمامی کاربران اینستاگرام اتخاذ نشده و زمانش هنوز مشخص نیست.

شاید شما هم نمی‌خواهید دیگر یکی از دوستان قدیمی‌ یا شرکای قبلی زندگیتان قادر باشند عکس‌ها یا ویدیو‌های شما را مشاهده کنند. در این مواقع بلاک کردن آنها می تواند گزینه‌ی مناسبی باشد اما مسلماً حذفشان خشونت کمتری دارد.

اینستاگرام

اینستاگرام خاطرنشان کرده که دنبال کنندگانی که حذف می‌شوند درباره این موضوع اعلانی دریافت نمی‌کنند و ممکن است حتی متوجه این اتفاق نیز نشوند.

اینستاگرام در خردادماه با انتشار یک به‌روزرسانی، امکان میوت کردن صفحات را به این پلتفرم اضافه کرد. شما می‌توانستید با استفاده از این ویژگی دیگر پست‌ها و استوری‌های یک صفحه خاص را در تایم‌لاین خود مشاهده نکنید.

اینستاگرام

مدت‌ها بود که جای خالی این ویژگی مطلوب حس می‌شد چرا که اغلب ما به دلایلی نمی‌توانیم دوستان و آشنایان نزدیکی که در روز تعداد زیادی پست عجیب و غریب منتشر می‌کنند را از دایره افرادی که دنبال می‌کنیم حذف کرده یا بلاکشان کنیم.

حال از نظر شما کدامیک از این سه روش یعنی بلاک، میوت یا حذف، بهترین گزینه برای کنار گذاشتن روابط اینستاگرامی است؟

مطالب مرتبط

قابلیت آزمایشی جدید اینستاگرام پست های پیشنهادی را به فید کاربری می آورد

اینستاگرام به تازگی تست بخش جدیدی به نام “recommended for you” را برای گروه کوچکی از کاربران خود آغاز کرده است. این بخش پست هایی را که دوستان شما پسندیده اند و پست هایی که الگوریتم اپلیکیشن تصور می کند مورد پسندتان واقع شوند را مستقیما به فید شما می آورد. اینستاگرام در مصاحبه با The Verge... ادامه مطلب

با این ابزار کاربردی به ویژگی های جذابی روی اینستاگرام دست پیدا کنید

اینستاگرام حالا ماهانه چیزی در حدود ۸۰۰ میلیون کاربر دارد. همین موضوع اینستاگرام را به یکی از محبوب ترین و بزرگ ترین شبکه های اجتماعی حال حاضر تبدیل کرده. این محبوبیت بیش از حد نیز دلیل های بسیاری دارد. اما شاید یکی از مهمترین آن ها، به پیشرفت این شبکه اجتماعی طی چند سال اخیر بازگردد.... ادامه مطلب

قابلیت پخش زنده اینستاگرام مسدود شد [به روز رسانی: مجددا در دسترس قرار گرفت]

بنابر گزارش خبرگزاری های مختلف، قابلیت پخش زنده اینستاگرام از ساعاتی پیش و در حالی که دو هفته با انتخابات ریاست جمهوری فاصله داریم، مسدود شده است. مطابق تستی که انجام دادیم، ظاهرا این مسدود سازی تنها برای «اپراتورهای همراه» انجام گرفته و دیگر سرویس دهنده های اینترنت تا این لحظه مشکلی برای پخش زنده ویدیویی... ادامه مطلب

بررسی پیام رسان ابرک؛ اپلیکیشنی وطنی که آمده با تلگرام رقابت کند

تلگرام، محبوبترین اپلیکیشن پیام رسان در میان کاربران ایرانی این روزها در وضعیت متزلزلی قرار گرفته و روزی نیست که اخبار مسدود شدن یا نشدنش خوراک رسانه ها نباشد. با توجه به وضعیت ناپایدار این پیام رسان محبوب، حتما قبول دارید که عاقلانه ترین کار یافتن گزینه ای دوم برای روز مباداست، و چه چیزی... ادامه مطلب

فیسبوک ۸۰۰ حساب کاربری و صفحه را به دلایل سیاسی پاک کرد

گزارش شده که فیسبوک جمعاً ۸۰۰ حساب کاربری و صفحه را به دلایل مختلف از شبکه‌ی اجتماعی خود پاک کرده است. گفته شده از فعالیت این ۵۵۹ صفحه و ۲۵۱ حساب کاربری به علت انتشار اطلاعات غلط یا اسپم‌های سیاسی جلوگیری شده چرا که چنین عملکردی از نظر فیسبوک «فعالیت غیر قابل اعتماد» تلقی می‌شود. این شبکه‌ی... ادامه مطلب

اینستاگرام تأیید کرد: استریم زنده ویدیو از هفته آینده برای کلیه کاربران ممکن می شود

بالاخره قابلیتی که میلیون ها نفر از کاربران اینستاگرام منتظرش بودند هفته آینده از انحصار کاربران آمریکایی خارج می شود. Live Stories که به شما امکان مخابره زنده ویدیو را در بخش استوریز می دهد، از هفته آینده و به تدریج برای کلیه کاربران این شبکه اجتماعی در سراسر دنیا منتشر خواهد شد. قابلیت مذکور نخستین بار در... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x