برندگان مسابقه عکاسی با پهپاد ۲۰۱۸ معرفی شدند

برندگان مسابقه عکاسی با پهپاد ۲۰۱۸ معرفی شدند

سازمان دهندگان جشنواره بین المللی عکس SIENA به منظور تاکید بر اهمیت ارزش هنری تصاویر ثبت شده با پهپاد، رقابت هایی تحت عنوان Drone Awards را برگزار کرده اند که توجه بسیاری از عکاسان حرفه ای و آماتور را به خود جلب کرد.

تعداد فراوان تصاویر ارسالی از کشورهای مختلف کار هیئت داوران برای انتخاب بهترین تصاویر را مشکل ساخته بود. در نهایت یک عکاس فرانسوی به نام «فلورین لدو» با تصویری از شنای یک خرس قطبی در میان آب های منجمد شمال کانادا توانست جایزه اصلی و عنوان «عکاس سال» را به خود اختصاص دهد.عکاسی با پهپادمسابقه عکاسی با پهپاد در شش گروه مختلف انتزاعی، شهری، ورزشی، طبیعت، مردم و حیات وحش برگزار شد که نشان دهنده پتانسیل بالای پهپادها برای ثبت جنبه های مختلف از مناظر گوناگون است. یکی از سازماندگان این مسابقه درباره اهمیت عکسبرداری هوایی می گوید:

علی رغم وجود مجادله های فراوان در رابطه با پیشرفت فناوری و حفظ حریم شخصی، هنرمندان امروزی برای خلق تصاویر فوق العاده از مناظر مختلف از این فناوری بهره برده و بدین ترتیب درک ما از دنیای اطراف را از سطح زمین فراتر می برند.

هر یک از تصاویر برنده ویژگی خاصی داشته اند برای مثال برنده بخش ورزشی چگونگی استفاده از سایه ها برای ایجاد جلوه های چشمگیر را به رخ کشیده و برنده بخش انتزاعی نیز از پرسپکتیو و فواصل موجود برای ایجاد قالب های جدید بهره برده است.

تصاویر برتر مسابقه Drone Awards در نمایشگاهی تحت عنوان Sky's the Limit که اواخر سال جاری میلادی در ایتالیا برگزار می شود، به نمایش درخواهند آمد. در ادامه تعدادی از تصاویر برتر هر بخش ارائه شده اند.

مداین صالح
مداین صالح از Gabriel Scanu برنده بخش طبیعت
عکاسی با پهپاد
دروازه جهنم از Xiaoxiao Liu در بخش طبیعت
عکاسی با پهپاد
امکانات از Gary Cummins در بخش شهری
عکاسی با پهپاد
وال کوسه از Bachir Moukarzel در بخش حیات وحش
عکاسی با پهپاد
«آسیزی» بر فراز ابرها از Francesco Cattuto برنده بخش شهری
عکاسی با پهپاد
دندریت ها از Branko Markovic.در بخش انتزاعی
عکاسی با پهپاد
سایه های در حال اسکی از Thomas Vijayan برنده بخش ورزشی
عکاسی با پهپاد
آتش انبار از Byron du Bois در بخش شهری
عکاسی با پهپاد
زیارت میلیون ها نفر از Qinghua Shui برنده بخش مردم
عکاسی با پهپاد
مار آب و هوا از D. Pop در بخش انتزاعی
عکاسی با پهپاد
کوسه های باله سیاه از Adam Barker برنده بخش حیات وحش

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato