پژو 508 هیبریدی در راه است

پژو 508 هیبریدی در راه است

مدل هیبریدی نسل جدید پژو ۵۰۸ در سال آینده معرفی خواهد شد. این مدل، ترکیبی از قابلیت رانندگی تماما الکتریکی به همراه اسپرت ترین تریم پژو موسوم به GT خواهد بود.

این مدل هیبریدی به احتمال زیاد نام ۵۰۸ PHEV را یدک کشیده و از سیستم نیمه هیبریدی بهره خواهد گرفت. یک موتور ۱.۶ لیتری بنزینی وظیفه چرخاندن چرخ های جلویی را بر عهده داشته و یک موتور الکتریکی نیز در محور عقب نصب خواهد شد.

اولین بار این سیستم یعنی E-Tense  که سیستم هیبریدی پلاگین شرکت دی‌اس نامیده می شود در مدل DS 7 Crossback E-Tense استفاده شد. این شاسی بند دی اس بر پایه پلت فرم EMP2 گروه PSA تولید شده است.

قدرت موتور ۴ سیلندر بنزینی مدل هیبریدی نسل جدید پژو ۵۰۸ درحدود ۲۰۰ اسب بخار بوده و قوای محرکه آن به ژنراتور استارتر مجهز خواهد شد. موتور عقبی نیز در حدود ۱۰۰ اسب بخار نیرو تولید کرده و گفته می شود که در سیکل جدید WLTP، برد حرکتی کاملا برقی این سدان اسپرت ۴۹ کیلومتر است.

Peugeot-508-2019

این موتور برقی از باتری های لیتیوم یونی که دقیقا زیر صندوق عقب خودرو قرار گرفته است، نیرو می گیرد. پژو از فضای چرخ زاپاس برای قرار دادن باتری ها استفاده خواهد کرد به همین دلیل خللی در فضای کابین ۵۰۸ نسل جدید که به مقدار بسیار زیادی اسپرت و کوچک طراحی شده است ایجاد نخواهد شد. این مسئله در هر دو مدل استیشن و فست بک(سدان) وجود دارد.

پژو 508

به نظر می رسد پژو برای این مدل از جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک استفاده کرده و موتور الکتریکی عقب نیز به صورت غیر مستقل از طریق اکسل، چرخ ها را به حرکت در خواهد آورد.

قوای محرکه مورد استفاده در این خودرو در مدل های پلاگ-هیبریدی آینده پژو یعنی مدل های ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ که هر دو هم بر پایه پلت فرم EMP2 هستند نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

Peugeot-508-2019

پژو بیش از هر زمانی به سوی الکتریکی کردن محصولات خود روی آورده است و این بخشی از برنامه ریزی جدید گروه PSA (پژو، سیتروئن، دی اس، اوپل و واکسهال) می باشد. این برنامه ریزی برای خودروهای سایز بزرگ در نظر گرفته شده تا آن ها را به استفاده از قوای محرکه پلاگ-هیبریدی سوق دهد.

از طرف دیگر مدل های کوچک تری همچون ۲۰۸ نیز که بر پایه پلت فرم CMP قرار دارند، به صورت کامل الکتریکی خواهند شد.

 

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato