حضور متفاوت دولت الکترونیک در نمایشگاه الکامپ

با تاکیدی که این روزها «محمدجواد آذری جهرمی» بر موضوع تحقق دولت الکترونیک دارد و همچنین با رونمایی از اپلیکیشن و سامانه دولت همراه، موضوع دولت الکترونیک بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته و این حجم از توجه در الکامپ امسال نیز تبلور پیدا کرده، به طوری که به گفته اجراکنندگان این نمایشگاه، استقبال از این بخش بی‌سابقه بوده و برای حضور برخی سازمان‌ها با کمبود جا مواجه شده‌اند.

«رسول سرائیان» رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در نشست مشترک خود با رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز آمار جالب توجهی در این رابطه را اعلام کرد:

«خدمات حوزه دولت الکترونیکی امسال در سطح وسیع‌تری نسبت به سال گذشته ارائه خواهد شد. ۳۱۴ خدمت الکترونیکی از سوی ۴۱ دستگاه در مساحتی ۲۵۰۰ متری در سالن ۴۱ عرضه خواهند شد.»

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اینکه رویکرد دستگاه‌ها در الکامپ امسال خدمت‌محور است، در مورد دولت همراه به عنوان یکی از بخش‌های جدید سالن دولت الکترونیکی نیز تاکید کرد: «به دنبال تشویق و ترغیب دستگاه‌ها هستیم تا خدمات خود را بر بستر پیامک یا USSD و سایر بسترهای دولت همراه قرار دهند تا مردم بتوانند همه خدمات را به صورت End to End دریافت کنند.»

سهیل مظلوم، مسئول سالن دولت الکترونیک نیز در گفتگوی خود با دیجیاتو ضمن تاکید بر استقبال مناسب و کمبودجا برای برخی سازمان‌ها می‌گوید:

«امسال سال دولت همراه بوده و با همین شعار این بخش از نمایشگاه شروع به کار می‌کند. سازمان‌هایی که در اپلیکیشن دولت همراه هستند همگی در این سالن بزرگ قرار دارند و تمهیدات ویژه‌ای برای کاربران در نظر گرفته شده تا اپلیکیشن دولت همراه را نصب کنند و در همین سالن به امکانات گسترده آن پی ببرند.»

دولت الکترونیک در الکامپ بیست و چهارم

او به غرفه‌های بزرگ برخی وزارتخانه‌ها اشاره می‌کند و می‌گوید که اکثر وزارتخانه‌ها در غرفه‌های به وسعت کافی ظاهر شده‌اند و زیرمجموعه‌هایشان نیز در نمایشگاه حضور دارد: «به عنوان مثال وزارت اقتصاد با تمامی زیرمجموعه‌های مرتبطش در یک فضای تقریبا 800 متری در این نمایشگاه فعالیت می‌کند.»

مظلوم باور دارد که دولت الکترونیک در نمایشگاه امسال به مرتبه قابل توجهی دست پیدا کرده و استقبال دولتی‌ها از الکامپ را یک مساله خوش یمن برای آینده دولت الکترونیک و تحقق کامل آن می‌داند. او به دیجیاتو می‌گوید: «همانطور که وزیر ارتباطات نیز این دغدغه را بارها اعلام کرده، بخش‌های مختلف دولت نیز با امکانات متنوع خود روی خوشی به این مساله نشان داده‌اند و الکامپ جاییست که این سازمان‌ها می‌توانند با مردم و کاربرانشان به طور مستقیم تعامل داشته باشند و از امکانات ویژه خود رونمایی کنند.»

دولت الکترونیک در الکامپ بیست و چهارم

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و درمان، وزارت کار و تعاون، وزارت کشور، میراث فرهنگی، دانشگاه آزاد، سازمان برنامه و بودجه، معاونت علمی و فناوری، سازمان تامین اجتماعی سازمان فنی و حرفه‌ای، بنیاد شهید و امور ایثارگران، پژوهشگاه فضایی ایران، پست بانک، مرکز آمار ایران، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان املاک و اسناد کشور، شرکت ملی پست ایران و بسیاری سازمان‌های دولتی دیگر در این دوره از نمایشگاه الکامپ در سالن دولت الکترونیک حضور خواهند یافت.

بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ امسال در کل فضای نمایشگاه بین‌المللی تهران توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در تاریخ ۶ تا ۹ مرداد ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

الکامپ در سالن دولتی‌ها؛ از مدرسه مجازی تا ورود VR به حوزه آموزش کودکان

در الکامپ امسال غرفه 41 میزبان دستگاه‌های دولتی و خدمات الکترونیک آنها، در راستای دولت الکترونیک است. در این غرفه تقریبا تمامی دستگاه های دولتی حضور داشتند و هر سازمان چندین اپلیکیشن یا خدمات الکترونیک را به مردم معرفی و عرضه کرده است. در این گزارش از اپلیکیشن هایی که روزهای قبل رونمایی شدند، می‌گذریم... ادامه مطلب

چرا دستگاه ها برای کاهش فساد و رانت با دولت الکترونیک متحد نمی شوند؟

بعد از انتشار لیست واردکنندگان موبایلی که ارز دولتی به آنها اختصاص یافته و شفافسازی‌هایی که در این زمینه صورت گرفته، وزیر ارتباطات گلایه خود را نسبت به بی‌تفاوتی برخی ارگان‌های دولتی نسبت به فرایند دولت الکترونیکی توییت کرده و از باور خود درباره شفافسازی بیشتر در کنار راه‌اندازی کامل دولت الکترونیک گفته است. با پیشرفت... ادامه مطلب

رئیس کمیته ارتباطات مجلس: سازمان ها باید به دولت الکترونیک بپیوندند

«رمضانعلی سبحانی فر»، رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مراسم آغازین افتتاحیه تلکام نوزدهم به ضرورت پیوستن شرکت ها و سازمان ها به دولت الکترونیک تاکید داشت و این مقوله را موضوعی برای پیشرفت و تعالی کشور در دوران تحریم دانست. «با توان خود داریم ظرفیت هایی بوجود میاوریم که بتوانیم در برابر... ادامه مطلب

سامانه کارپوشه ایرانیان افتتاح شد

محمود واعظی در آیین رونمایی از مرکز شماره 2 داده دولت، از افتتاح سرویس «کارپوشه ایرانیان» خبر داد و گفت که این سرویس «پوشه ای برای همه کارهایی که مردم با دستگاه های دولتی یا دستگاه ها با مردم دارند» خواهد بود. به گفته وزیر ارتباطات هر فرد می تواند با کد ملی، تمام مدارک خود... ادامه مطلب

درخواست‌های شفاهی برای حمایت‌ دولت از سروش و گپ

سروش و گپ از سوی مرکز ملی فضای مجازی به عنوان دو پیام‌رسان برگزیده ایرانی انتخاب شدند و آنطور که وزیر ارتباطات می‌گوید قرار است خدمات دولت الکترونیک در این دو پیام‌رسان ارائه شود و این نوعی از حمایت‌های دولتی‌ست. از سوی دیگر «محمدجواد آذری‌ جهرمی» خبر از درخواست‌های شفاهی و غیر رسمی برای ادامه... ادامه مطلب

حضور ۳۰ شتابدهنده و سرمایه گذار در سالن الکام استارز

بیش از 30 صندوق سرمایه گذاری، شتابدهنده، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در سالن الکام استارز بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ حضور می یابند. ثبت نام علاقمندان به حضور در سالن‌های الکام استارز و الکام گیمز از پنجم خرداد ماه در قالب پیش ثبت نام شروع و تا ٢٧ خرداد ماه به صورت... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x