نقد و بررسی جدیدترین بازی‌ها، فیلم‌ها و سریال‌ها در ویجیاتو

حضور متفاوت دولت الکترونیک در نمایشگاه الکامپ

با تاکیدی که این روزها «محمدجواد آذری جهرمی» بر موضوع تحقق دولت الکترونیک دارد و همچنین با رونمایی از اپلیکیشن و سامانه دولت همراه، موضوع دولت الکترونیک بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته و این حجم از توجه در الکامپ امسال نیز تبلور پیدا کرده، به طوری که به گفته اجراکنندگان این نمایشگاه، استقبال از این بخش بی‌سابقه بوده و برای حضور برخی سازمان‌ها با کمبود جا مواجه شده‌اند.

«رسول سرائیان» رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در نشست مشترک خود با رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز آمار جالب توجهی در این رابطه را اعلام کرد:

«خدمات حوزه دولت الکترونیکی امسال در سطح وسیع‌تری نسبت به سال گذشته ارائه خواهد شد. ۳۱۴ خدمت الکترونیکی از سوی ۴۱ دستگاه در مساحتی ۲۵۰۰ متری در سالن ۴۱ عرضه خواهند شد.»

خرید بلیط هواپیما

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اینکه رویکرد دستگاه‌ها در الکامپ امسال خدمت‌محور است، در مورد دولت همراه به عنوان یکی از بخش‌های جدید سالن دولت الکترونیکی نیز تاکید کرد: «به دنبال تشویق و ترغیب دستگاه‌ها هستیم تا خدمات خود را بر بستر پیامک یا USSD و سایر بسترهای دولت همراه قرار دهند تا مردم بتوانند همه خدمات را به صورت End to End دریافت کنند.»

سهیل مظلوم، مسئول سالن دولت الکترونیک نیز در گفتگوی خود با دیجیاتو ضمن تاکید بر استقبال مناسب و کمبودجا برای برخی سازمان‌ها می‌گوید:

«امسال سال دولت همراه بوده و با همین شعار این بخش از نمایشگاه شروع به کار می‌کند. سازمان‌هایی که در اپلیکیشن دولت همراه هستند همگی در این سالن بزرگ قرار دارند و تمهیدات ویژه‌ای برای کاربران در نظر گرفته شده تا اپلیکیشن دولت همراه را نصب کنند و در همین سالن به امکانات گسترده آن پی ببرند.»

دولت الکترونیک در الکامپ بیست و چهارم

او به غرفه‌های بزرگ برخی وزارتخانه‌ها اشاره می‌کند و می‌گوید که اکثر وزارتخانه‌ها در غرفه‌های به وسعت کافی ظاهر شده‌اند و زیرمجموعه‌هایشان نیز در نمایشگاه حضور دارد: «به عنوان مثال وزارت اقتصاد با تمامی زیرمجموعه‌های مرتبطش در یک فضای تقریبا 800 متری در این نمایشگاه فعالیت می‌کند.»

مظلوم باور دارد که دولت الکترونیک در نمایشگاه امسال به مرتبه قابل توجهی دست پیدا کرده و استقبال دولتی‌ها از الکامپ را یک مساله خوش یمن برای آینده دولت الکترونیک و تحقق کامل آن می‌داند. او به دیجیاتو می‌گوید: «همانطور که وزیر ارتباطات نیز این دغدغه را بارها اعلام کرده، بخش‌های مختلف دولت نیز با امکانات متنوع خود روی خوشی به این مساله نشان داده‌اند و الکامپ جاییست که این سازمان‌ها می‌توانند با مردم و کاربرانشان به طور مستقیم تعامل داشته باشند و از امکانات ویژه خود رونمایی کنند.»

دولت الکترونیک در الکامپ بیست و چهارم

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و درمان، وزارت کار و تعاون، وزارت کشور، میراث فرهنگی، دانشگاه آزاد، سازمان برنامه و بودجه، معاونت علمی و فناوری، سازمان تامین اجتماعی سازمان فنی و حرفه‌ای، بنیاد شهید و امور ایثارگران، پژوهشگاه فضایی ایران، پست بانک، مرکز آمار ایران، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان املاک و اسناد کشور، شرکت ملی پست ایران و بسیاری سازمان‌های دولتی دیگر در این دوره از نمایشگاه الکامپ در سالن دولت الکترونیک حضور خواهند یافت.

بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ امسال در کل فضای نمایشگاه بین‌المللی تهران توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در تاریخ ۶ تا ۹ مرداد ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

سومین رویداد توان‌تک: ارائه خدمات به معلولان فرصتی برای استارت‌آپ‌ها

سومین رویداد «توان تک» با تقدیر از توان‌یابان استارت‌آپی و پنل خبری پیرامون مناسب سازی سرویس‌های استارت‌آپی برای توان‌یابان برگزارشد. «منصوره پناهی» مدیرعامل مجتمع نیکوکاری رعد با اشاره به گسترش فناوری و مزایای دهکده فناوری و تاثیر تکنولوژی در زندگی روزانه به دسترس پذیر شدن خدمات، اطلاعات و کسب‌وکارها گفت: «توان تک یعنی تکنولوژی برای همه چراکه تمامی افراد مانند توان‌یابان... ادامه مطلب

الکامپ در سالن دولتی‌ها؛ از مدرسه مجازی تا ورود VR به حوزه آموزش کودکان

در الکامپ امسال غرفه 41 میزبان دستگاه‌های دولتی و خدمات الکترونیک آنها، در راستای دولت الکترونیک است. در این غرفه تقریبا تمامی دستگاه های دولتی حضور داشتند و هر سازمان چندین اپلیکیشن یا خدمات الکترونیک را به مردم معرفی و عرضه کرده است. در این گزارش از اپلیکیشن هایی که روزهای قبل رونمایی شدند، می‌گذریم... ادامه مطلب

آوردگاه سرمایه؛ نقطه اتصال استارتاپ با سرمایه گذار در الکام استارز

۴۰۰ استارتاپ در الکام استارز امسال حضور پیدا کرده‌اند و مشخصاً بخشی از همین استارتاپ‌ها، به دنبال جذب سرمایه و یافتن سرمایه‌گذار هستند. «آوردگاه سرمایه» که در واقع قسمتی VIP در الکام استارز است، خلق شده تا همین نیاز را برطرف کند، کسب‌وکار را در کنار سرمایه‌گذار قرار دهد و آنها را شکلی صحیح به... ادامه مطلب

استارتاپ های آینده در حوزه فناوری های Immersive خواهند بود

الکام تاکز یکی از بخش هایی است که به تازگی به نمایشگاه الکامپ اضافه شده تا گفتگوهایی را پیرامون مباحث جدید تکنولوژی برای علاقه مندان ارائه دهد. امروز یکشنبه هفتم مرداد در دومین روز از الکامپ 24، صاحب نظران در کافه 360 به بحث در مورد فناوری های Immersive یا غوطه وری و استارتاپ های... ادامه مطلب

چرا دستگاه ها برای کاهش فساد و رانت با دولت الکترونیک متحد نمی شوند؟

بعد از انتشار لیست واردکنندگان موبایلی که ارز دولتی به آنها اختصاص یافته و شفافسازی‌هایی که در این زمینه صورت گرفته، وزیر ارتباطات گلایه خود را نسبت به بی‌تفاوتی برخی ارگان‌های دولتی نسبت به فرایند دولت الکترونیکی توییت کرده و از باور خود درباره شفافسازی بیشتر در کنار راه‌اندازی کامل دولت الکترونیک گفته است. با پیشرفت... ادامه مطلب

آیا با استفاده از فناوری اطلاعات می توان به اشتغال پایدار رسید؟

مازیار گنجه ای، رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و مدیر شرکت کاریار ارقام، دوشنبه هشتم مرداد ماه نشستی را با عنوان «فناوری اطلاعات و اشتغال پایدار» در بخش الکام تاکز از نمایشگاه الکامپ برگزار کرد. در این جلسه چند بار ویدیویی پخش شد که نشان می داد همه ما... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x