حضور متفاوت دولت الکترونیک در نمایشگاه الکامپ

با تاکیدی که این روزها «محمدجواد آذری جهرمی» بر موضوع تحقق دولت الکترونیک دارد و همچنین با رونمایی از اپلیکیشن و سامانه دولت همراه، موضوع دولت الکترونیک بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته و این حجم از توجه در الکامپ امسال نیز تبلور پیدا کرده، به طوری که به گفته اجراکنندگان این نمایشگاه، استقبال از این بخش بی‌سابقه بوده و برای حضور برخی سازمان‌ها با کمبود جا مواجه شده‌اند.

«رسول سرائیان» رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در نشست مشترک خود با رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز آمار جالب توجهی در این رابطه را اعلام کرد:

«خدمات حوزه دولت الکترونیکی امسال در سطح وسیع‌تری نسبت به سال گذشته ارائه خواهد شد. ۳۱۴ خدمت الکترونیکی از سوی ۴۱ دستگاه در مساحتی ۲۵۰۰ متری در سالن ۴۱ عرضه خواهند شد.»

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اینکه رویکرد دستگاه‌ها در الکامپ امسال خدمت‌محور است، در مورد دولت همراه به عنوان یکی از بخش‌های جدید سالن دولت الکترونیکی نیز تاکید کرد: «به دنبال تشویق و ترغیب دستگاه‌ها هستیم تا خدمات خود را بر بستر پیامک یا USSD و سایر بسترهای دولت همراه قرار دهند تا مردم بتوانند همه خدمات را به صورت End to End دریافت کنند.»

سهیل مظلوم، مسئول سالن دولت الکترونیک نیز در گفتگوی خود با دیجیاتو ضمن تاکید بر استقبال مناسب و کمبودجا برای برخی سازمان‌ها می‌گوید:

«امسال سال دولت همراه بوده و با همین شعار این بخش از نمایشگاه شروع به کار می‌کند. سازمان‌هایی که در اپلیکیشن دولت همراه هستند همگی در این سالن بزرگ قرار دارند و تمهیدات ویژه‌ای برای کاربران در نظر گرفته شده تا اپلیکیشن دولت همراه را نصب کنند و در همین سالن به امکانات گسترده آن پی ببرند.»

دولت الکترونیک در الکامپ بیست و چهارم

او به غرفه‌های بزرگ برخی وزارتخانه‌ها اشاره می‌کند و می‌گوید که اکثر وزارتخانه‌ها در غرفه‌های به وسعت کافی ظاهر شده‌اند و زیرمجموعه‌هایشان نیز در نمایشگاه حضور دارد: «به عنوان مثال وزارت اقتصاد با تمامی زیرمجموعه‌های مرتبطش در یک فضای تقریبا 800 متری در این نمایشگاه فعالیت می‌کند.»

مظلوم باور دارد که دولت الکترونیک در نمایشگاه امسال به مرتبه قابل توجهی دست پیدا کرده و استقبال دولتی‌ها از الکامپ را یک مساله خوش یمن برای آینده دولت الکترونیک و تحقق کامل آن می‌داند. او به دیجیاتو می‌گوید: «همانطور که وزیر ارتباطات نیز این دغدغه را بارها اعلام کرده، بخش‌های مختلف دولت نیز با امکانات متنوع خود روی خوشی به این مساله نشان داده‌اند و الکامپ جاییست که این سازمان‌ها می‌توانند با مردم و کاربرانشان به طور مستقیم تعامل داشته باشند و از امکانات ویژه خود رونمایی کنند.»

دولت الکترونیک در الکامپ بیست و چهارم

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و درمان، وزارت کار و تعاون، وزارت کشور، میراث فرهنگی، دانشگاه آزاد، سازمان برنامه و بودجه، معاونت علمی و فناوری، سازمان تامین اجتماعی سازمان فنی و حرفه‌ای، بنیاد شهید و امور ایثارگران، پژوهشگاه فضایی ایران، پست بانک، مرکز آمار ایران، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان املاک و اسناد کشور، شرکت ملی پست ایران و بسیاری سازمان‌های دولتی دیگر در این دوره از نمایشگاه الکامپ در سالن دولت الکترونیک حضور خواهند یافت.

بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ امسال در کل فضای نمایشگاه بین‌المللی تهران توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در تاریخ ۶ تا ۹ مرداد ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

دبیر اجرایی الکامپ: امکان برگزاری رویداد آنلاین در کنار نمایشگاه فیزیکی وجود دارد

دبیر اجرایی الکامپ خبر می‌دهد که امکان برگزاری آنلاین رویداد الکامپ در کنار برگزاری آن به صورت فیزیکی وجود دارد ولی اینکه این رویداد به طور کلی آنلاین برگزار شود، مساله‌ای نیست که شرکت‌ها با آن چندان موافق باشند.«رضا حیدری» در پاسخ به این سوال دیجیاتو که آیا اساسا بهتر نبود الکامپ امسال به طور کلی به... ادامه مطلب

نمایشگاه الکامپ امسال ۲۸ تا ۳۱ شهریور ماه برگزار خواهد شد

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در اطلاعیه‌ای تاریخ جدید نمایشگاه الکامپ امسال را ۲۸ تا ۳۱ شهریور ماه اعلام کرد و درباره ابعاد و نحوه برگزاری این رویداد نیز جزییاتی را منتشر ساخت.رویداد الکامپ که برگزاری آن در پی ملاحظات بهداشتی برای فاصله‌گذاری اجتماعی به تاخیر افتاده، در هماهنگی با شرکت سهامی نمایشگاه‌ها به انتهای... ادامه مطلب

ممنوعیت واردات تجهیزات زیرساختی فاوا لغو شد

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که مشکل واردات تجهیزات زیرساختی فاوا برطرف شده و حالا هیچ تغییر رویه‌ای در واردات و ثبت سفارش کالای صنعت IT ایجاد نشده است. سازمان نصر تهران نیز با تایید این موضوع خبر از رفع موانع پیش آمده داده است.در روزهای گذشته تامین کنندگان سخت‌افزار... ادامه مطلب

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای: برخی از کالاهای ممنوعه وارداتی هیچ نمونه داخلی ندارند

پنج‌شنبه هفته گذشته بود که رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نامه‌ای انتقادی و جنجالی به وزارت صمت، اعلام کرد که ثبت سفارش برخی از محصولات فناوری مانند پردازنده و سرور به دلیلی که «موجود بودن نمونه تولید داخلی» ذکر شده، امکان پذیر نبوده است. اکنون «علی آذرکار»، دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در گفتگو با... ادامه مطلب

بحران کرونا و چالش کسب‌وکارهای فناوری؛ سازمان نصر پیشنهادهایش را به دولت داد

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در نامه‌ای به معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهادهای اعضای این سازمان در سراسر کشور را برای کمک به کسب و کارهای آسیب دیده از بحران کرونا و کاهش تاثیرات اقتصادی ناشی از این بحران ارائه کرد. در این نامه از انتظارات شرکت‌های فناوری... ادامه مطلب

کرونا پیش ثبت نام نمایشگاه الکامپ را به تعویق انداخت

اسفند ماه سال پیش بود که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) از شروع پیش ثبت نام الکامپ 99 از اردیبهشت 99 خبر داد. حالا این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرده به علت شیوع کرونا، پیش ثبت نام این نمایشگاه تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.سازمان نصر در اطلاعیه شماره 3 خود برای بیست و... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟