حکمرانی هواوی بر بازار چین ادامه دارد؛ وضعیت نامساعد اپل و سامسونگ هم همینطور

حکمرانی هواوی بر بازار چین ادامه دارد؛ وضعیت نامساعد اپل و سامسونگ هم همینطور

اپل شاید در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ در کشور آمریکا برتری داشته باشد و سامسونگ هم شاید با فائق آمدن بر شیائومی، بازار اسمارت فون هند را در دست گرفته باشد، اما وقتی نوبت به کشور چین می رسد، هیچ یک از این دو کمپانی شانسی برای تسلط کامل بر بزرگ ترین بازار اسمارت فون جهان ندارند.

البته اوضاع همیشه به این منوال نبوده است. تا چهار سال پیش، سامسونگ بر بازار چین حکمرانی می کرد و و اپل هم حداقل برای چند سه ماهه طی سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، به جایگاه برترین تولیدکننده این بازار رسیده بود. اما بیاید حدود ۳ سال در زمان جلو برویم و به سه ماهه آپریل تا ژوئن ۲۰۱۸ برسیم، زمانی که برتری کامل هواوی در بازار کشورش برای هیچکس تعجب آور نیست و رده های بعدی هم نه توسط اپل و سامسونگ، بلکه توسط اوپو، ویوو و شیائومی تصاحب شده اند.

هواوی

تازه ترین گزارش موسسه Canalys از وضعیت بازار موبایل چین نشان می دهد که اپل هنوز جایی در جمع ۵ تولیدکننده برتر کشور چین دارد، اما به خاطر کاهش قابل توجه سهم از بازار، کمپانی ساکن کوپرتینو حالا در دسته بندی «سایر» جای می گیرد. از طرف دیگر اما هواوی توانسته ۲۸.۵ میلیون دستگاه طی سه ماهه دوم ۲۰۱۸ عرضه کند که رکورد بازار چین در میزان عرضه طی یک سه ماهه برای شکسته است و سهم ۲۷ درصدی از بازار را برای هواوی به ارمغان آورده؛ سهمی که از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۱ تا به امروز بی سابقه بوده است.

نکته جالب در گزارش اخیر Canalys آنکه دیوایس های زیرمجموعه آنر، موفقیت بیشتری از دیوایس هایی که نام اصلی کمپانی را یدک می کشند کسب کرده اند؛ اثباتی بر این موضوع که تقسیم تجارت هواوی به دو برند مجزا، تصمیمی هوشمندانه بوده است. بعد از هواوی، اوپو در جایگاه دوم قرار دارد و ویوو و شیائومی هم به جایگاه سوم و چهارم بسنده کرده اند. در این بین کوچک ترین اشاره ای به سامسونگ نشده که عملکرد نه چندان جالب کره ای ها در بازاری بسیار مهم را نشان می دهد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato