همه چیز درباره آیفون 13
در بازار سیاه ابزارهای هک، تقاضا سه برابر بیشتر از عرضه است

در بازار سیاه ابزارهای هک، تقاضا سه برابر بیشتر از عرضه است

بنابر گزارش ۲۴ صفحه ای منتشر شده از سوی Positive Technologies، تقاضا برای ابزارهای هک در دارک وب شدیداً بالاست؛ در واقع تا سه برابر بیشتر از عرضه فعلی آنها. این گزارش با تحلیل ۲۵ سایت دارک وب انگلیسی و روسی با حدود ۳ میلیون کاربر ثبت شده به دست آمده و حامل اطلاعاتی نظیر محبوب ترین بدافزارهای روز، هزینه سرویس های حمله و چیزهایی از این دست است.

ابزارهای هک

گزارش Positive Technologies نشان می دهد که در حال حاضر، استخراج‌گرهای ارزهای رمزپایه، محبوب ترین بدافزار این بازار هستند؛ بدافزاری که با به دست گرفتن کنترل پی سی کاربر بخت برگشته، از آن برای استخراج بیت کوین استفاده می کند. در بخش قیمت گذاری، گران ترین «سرویس» می تواند حمله به یک سازمان در ازای ۴۵۰۰ دلار باشد که البته بسته به سختی کار، این قیمت تغییر می کند.

بدافزار طراحی شده برای حمله به دستگاه های ATM، با قیمت پایه ۱۵۰۰ دلار فروخته می شوند و دسترسی کامل به یک سایت، می تواند ۱۵۰ دلار هزینه روی دستتان بگذارد. اما این ها صرفاً چند مثال هستند و بسته به بودجه ای که در اختیار دارید، هر حمله ای امکان پذیر است. مثلا حملات DDoS (یا حمله محروم سازی از سرویس) می تواند به ازای ۵۰ دلار در روز صورت بگیرد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده که پر مخاطب ترین سرویس، یافتن آسیب پذیری های یک وب سایت خاص است و در رده دوم، خدمات دسترسی به اکانت های ایمیل به چشم می خورد. هک ایمیل و اکانت شبکه های اجتماعی جزو رایج ترین سرویس ها هستند که علت این مسئله را می توان در سهولت شان جستجو کرد.

Positive Technologies در نهایت اشاره کرده که مبارزه با مجرمان سایبری، روز به روز سخت تر می شود. تنها در سه ماهه نخست ۲۰۱۸، تعداد حوادث مرتبط با هکرها تا ۳۲ درصد نسبت به همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته. در واقع تقاضای بسیار بالا نسبت به عرضه ابزارهای هک، به خودی خود نشان دهنده خطری است که فضای مجازی را تهدید می کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato