همه چیز درباره آیفون 13
آشنایی با استارتاپ رد کالا در الکامپ ۹۷

آشنایی با استارتاپ رد کالا در الکامپ ۹۷

نمایشگاه الکامپ امسال پذیرای استارتاپ‌های نوآوری است که حوزه‌های گسترده ای را پوشش می‌دهند. یکی از این استارتاپ‌ها که در زمینه حراجی آنلاین کالا فعالیت می‌کند و امسال غرفه بزرگی را به خود اختصاص داده، رد کالاست؛ یک سرویس فروشگاهی آنلاین که رویه متفاوتی از روش‌های مرسوم فروش کالا با تخفیف را در پیش گرفته است.

سیستم فروش در رد کالا، به صورت مزایده‌ای است. بدین صورت که گاهی ممکن است در آن بتوانید کالای ارزشمندی مثل گوشی یا لپ تاپ را با پنجاه درصد تخفیف بخرید. در واقع این سایت به شما این امکان را می‌دهد تا برای خرید محصولات مورد علاقه خود با دیگران رقابت نموده و بتوانید آنها را با تخفیف‌های ویژه بدست بیاورید.

خدادادی، یکی از مسئولین رد کالا در گفتگو با دیجیاتو در خصوص فعالیت‌های این استارتاپ این گونه توضیح می‌دهد:

تقریبا دو سال است که فعالیت خود را در برگزاری حراجی‌های آنلاین شروع کرده‌ایم. یک سری کالا در وبسایت ما قرار گرفته که یا می‌توانید آن‌ها را به صورت مستقیم خریداری کنید، یا در حراجی‌ها. در خرید از حراجی این امکان برایتان وجود دارد که بتوانید محصولات را حداقل با سی درصد تخفیف خریداری کنید و با سایر شرکت‌کنندگان در این حراجی که به شکل مزایده برگزار می‌شود رقابت داشته باشید.

خدادادی البته تفاوت سیستم رد کالا با مزایده را در تضمینی می‌داند که این سرویس به کاربر می‌دهد. با خرید از رد کالا، در واقع شما مطمئن هستید که کالای خود را حداقل با سی درصد تخفیف خریداری خواهید کرد و شاید به تخفیف‌های بالاتری هم برسید. وی در ادامه مثالی از خرید یک گوشی موبایل در ردکالا برایمان می‌زند:

به عنوان مثال قیمت یک گوشی موبایل سه میلیون تومان است. شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای مشخص، مثلا بیست یا سی هزار تومان در حراجی این محصول در سایت رد کالا ثبت نام کنید. این مبلغ در حکم ژتون شماست و به ازای هزینه پرداختی، می‌توانید تعداد معینی پیشنهاد ویژه دریافت کنید. بعد از این حراجی محصول در تاریخی مقرر و با یک قیمت پایه (مثلا یک میلیون و پانصد هزار تومان) برگزار می شود. اینجا کاربر می‌تواند با هر کلیک مبلغ مزایده را بالاتر برده و پیشنهادات قیمتی‌اش را ارائه کند. در نهایت مزایده تا جایی ادامه پیدا می‌یابد که هیچ کاربر دیگری مبلغ پیشنهادی بالاتر از پیشنهاد شما را ارائه نکرده باشد. در این صورت می‌توانید برنده مزایده رد کالا باشید.

اعضای رد کالا می‌گویند پیش از آن که کالایی را در اینترنت بخرید، شاید بد نباشد که شانس‌تان را در وبسایت این مجموعه امتحان کنید. شاید توانستید آن کالا را با قیمتی بسیار خوب و کمتر از بازار از آن خود کرده و خرید مقرون به صرفه‌ای داشته باشید. در رد کالا ۱۲۵ درصد مبلغی که هزینه می‌کنید، به عنوان بن خرید به شما اعطا می‌شود. این بن را بعدا می‌توانید در حراج های ویژه‌ای به اسم «رد آف» به کار ببرید یا آنکه مبلغ را برای خرید مستقیم از فروشگاه کنار بگذارید.

در ادامه بحث برنامه‌های رد کالا برای الکامپ امسال را جویا می‌شوم. خدادادی در پاسخ می‌گوید که کلیه حراجی‌های این استارتاپ در نمایشگاه امسال به شکل رایگان برگزار خواهد شد تا شرکت کنندگان بتوانند هیجان شرکت در چنین سیستم فروشی را به خوبی تجربه کنند. رد کالا با شعار برگزاری حراج سالم آغاز به کار کرده و مزیت سیستم کاری‌اش این است که کاربر می‌داند با چند نفر در مزایده رقابت می‌کند.

مورد بعد این که تعداد پیشنهاداتی که قادر به ارائه آن‌ها در مزایده هستید، محدود هستند و اینطور نیست که هر کس بیشتر هزینه کند شانس خود را افزایش داده. بلکه تلاش شده که در این سیستم عدالت برای همه خریداران رعایت شود.

در شرایط اقتصادی نابسامان فعلی، شاید ردکالا فرصت خوبی باشد که بتوانید کالاهای مورد نیازتان را با تخفیف‌های مناسب خریداری کنید؛ البته به شرط آنکه در مزایده‌ها به قدر کافی خوش‌شانس باشید.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato