وزیر ارتباطات در افتتاحیه الکامپ: با فیلترینگ برای کسب‌وکارها دست‌انداز ایجاد نکنید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه نمایشگاه الکامپ خبر داد که تلاش‌هایی را چه در خارج و چه در داخل برای متوقف کردن مسیر توسعه دیجیتالی مشاهده می‌کند.

وی عنوان کرد که در حوزه خارجی، تحریم‌هایی در زمینه فناوری اطلاعات به کسب‌وکارهای نوپای ایران وارد شده است. در داخل نیز فیلترینگ‌های غیرکارشناسی‌شده و بی دلیل، مانع رشد کسب‌وکارهاست: «گروه‌هایی در خارج تلاش می‌کنند حوزه فناوری اطلاعات ایران را منزوی کنند. پیام روشن ما این است که جوانان ایرانی ثابت‌ کرده‌اند پشت هیچ در بسته‌ای نمانده‌اند و نخواهند ماند.»

گروه دومی که به کسب‌وکارهای نوپا ضربه می‌زنند، به گفته جهرمی افرادی هستند که به شکل غیر کارشناسی شده کسب‌وکارها را فیلتر می‌کنند. او در همین رابطه گفت:

«به گروه‌های داخلی شفاف عرض می‌کنم؛ کِی از اقتصاد و فرایند رانتی به مطلوبیت رسیده‌اید که این بار هم برسید؟ اجازه بدهید جوانان با استعدادشان، در یک فضای رقابتی، تحول را در کشور رقم بزنند. شاید با شکایت بردن به دادگاه و گرفتن حکم فیلترینگ، به تصور خودتان توانسته باشید دست‌اندازی را ایجاد کنید. اما بدانید که اگر خودتان را با کسب‌وکارهای نوپا تطابق ندهید، یک فرصت بی‌نظیر برای کنار این حوزه بودن را از دست می‌دهید. تحول دیجیتال در هر صورت شکل خواهد گرفت و ناگزیر خواهید بود به این سمت حرکت کنید. تکالیف کشور در حوزه اشتغال هم در همین مسیر قرار دارد.»

آذری جهرمی با اشاره به برگزاری نمایشگاه الکامپ به عنوان مسیری برای رسیدن به تحول دیجیتال در کشور، خبر داد که مسیر پیش گرفته شده از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در الکامپ، مسیر درستی است و حضور پررنگ کسب و کارهای نوپا در این نمایشگاه، همین موضوع را نشان می‌دهد. به گفته رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، امسال فضای استارتاپ‌ها در الکام استارز در مقایسه با سال قبل دو برابر شده است..

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟