تعرفه‌ های ترامپ ۶ میلیارد یورو به صنعت خودروسازی آلمان ضرر می‌ زند

تولید خودرو مهمترین بخش صنعت پویای آلمان است و بخش وسیعی از نیروی کار این کشور به نوعی با این صنعت ارتباط دارند. مهمترین علت پیشرفته بودن این مهم در آلمان پیوند تنگاتنگ صنعت خودروسازی با دانشگاه است.
در میان شاخه‌ های متعدد صنایع فعال در جمهوری فدرال آلمان، صنعت خودروسازی این کشور با اشتغال حجم انبوهی از نیروی کار فعال در آن که براساس گزارش‌ های رسمی در پایان سال ۲۰۰۹ میلادی تعداد آنها بیش از ۷۴۷ هزار نفر اعلام شده بود یک بخش بسیار مهم محسوب می شود.صنعت خودروسازی و حوزه های وابسته به آن در سرزمین ژرمن‌ ها چه از نظر ابعاد گوناگون و تنوع زیاد مشاغل و صنایع مرتبط و چه از جنبه نیروی کار فعال و تاثیر بالا در نرخ اشتغال و البته نرخ رشد اقتصادی یک موضوع بسیار مهم محسوب می شود.
رییس اتاق صنعت و بازرگانی آلمان، روز جمعه در مصاحبه با تلویزیون این کشور اعلام کرد تعرفه‌ های آمریکا بر واردات خودرو ۶ میلیارد یورو (۶.۹۹ میلیارد دلار) به تولید آلمان آسیب می‌ زند.
روز پنج‌ شنبه دولت ترامپ برای اعلام این‌ که در نظر دارد تا ۲۵ درصد تعرفه بر واردات خودرو وضع کند، تحت فشار قرار گرفت. این تعرفه می‌ تواند قیمت خودرو را افزایش دهد، به فروش خودرو آسیب بزند و مشاغل این صنعت را تهدید کند.صنعت خودروسازیرییس اتاق بازرگانی و صنعت آلمان (دی‌ آی‌ ایچ ‌کی)، اریک شوایتزر، به تلویزیون زد دی‌ اف این کشور گفت که او تهدیدات ترامپ را خیلی جدی می ‌داند و اضافه کرد چنین تعرفه‌ هایی بر خلاف قوانین بین‌ المللی خواهند بود.
او گفت چنین تعرفه‌ هایی نه تنها باعث از دست رفتن مشاغل آلمان و اروپا می‌ شود بلکه به مشاغل و سرمایه‌ گذاری در ایالات‌ متحده هم آسیب می‌ زند.
صدر اعظم آلمان، آنگلا مرکل هم روز جمعه در کنفرانس خبری گفت: ما نه تنها این تعرفه ‌های احتمالی را به عنوان تخطی از قوانین سازمان تجارت جهانی می‌ دانیم بلکه آن را به عنوان تهدیدی واقعی برای شکوفایی بسیاری از کشورهای جهان تلقی می‌ کنیم.
او اضافه کرد: اتحادیه اروپا در حال کار بر روی اقدامات تلافی‌ جویانه است اما این تا حالا بدترین راه‌ حل برای این مشکل بوده است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟