اولین تصاویر از پورشه 911 با کد اتاق 992 منتشر شد

اولین تصاویر از پورشه 911 با کد اتاق 992 منتشر شد

مدل ۲۰۱۹ پورشه ۹۱۱ با کد ۹۹۲ پیش از رونمایی رسمی آن در نمایشگاه لوس آنجلس در ماه نوامبر بدون هرگونه پوشش مخفی شونده ای شکار شد

این عکس ها در کشور آلمان ثبت شده و نشان دهنده طرح نهایی این خودرو است. در نمای عقبی شاهد شباهت بسیار زیاد ۹۱۱ به کانسپت الکتریکی این شرکت یعنی Mission E هستیم که طرح نهایی این کانسپت با نام Taycan از سال آینده به عنوان اولین محصول تمام برقی شرکت پورشه عرضه خواهد شد.

همانطور که نسل جدید ۹۱۱ با کد ۹۹۲ را باید مدل به تکامل رسیده نسل فعلی از نظر طراحی ظاهری قلمداد کرد اما همچون همیشه بیشتر تغییرات در زیر پوست ۹۱۱ اتفاق افتاده است و با ورود این خودروی افسانه ای به نسل هشتم آن یقینا پورشه تغییرات گسترده ای را در نظر گرفته است.

August Achleitner به عنوان سرپرست اصلی تیم توسعه ۹۱۱ دقیقا صحبت خاصی از قابلیت های جدید رانندگی خودکار در این خودرو نکرده است اما در هر صورت ویژگی های جدید و پیشرفته در این بخش استفاده شده که باعث نگرانی بسیاری از عشاق خودرو شده است اما او می گوید:

"۹۱۱ همانند همیشه فرمان خواهد داشت و اگر روزی قرار باشد تمامی خودروها به قابلیت رانندگی تمام خودران مجهز شوند ۹۱۱ قطعا جز آخرین مدل ها خواهد بود."

سیستم کمکی حرکت بین دو خط که با اعمال نیرو به تصحیح فرمان برای حرکت بین دو خط می پردازد به احتمال زیاد راهش را به ۹۱۱ باز خواهد کرد. در حال حاضر ۹۱۱ به چنین قابلیتی مجهز نیست. گرچه Achleitner در ادامه می گوید: راننده می تواند در صورت نیاز نداشتن به این سیستم کمکی آن را کاملا خاموش کند.

همچنین ۹۱۱ به صورت یک خودروی تمام برقی عرضه نخواهد شد. اما در حال حاضر بیش از هر زمانی به عرضه یک ۹۱۱ تمام برقی نزدیک هستیم. ۲ سال پیش من می گفتم اصلا امکان چنین چیزی وجود ندارد اما امروز شرایط تغییر کرده است.

نسل آینده ۹۱۱ با مدل پرچمدار توربو S با حداکثر قدرت ۶۳۰ اسب بخار از راه خواهد رسید و طبق عکس ها و شواهد بدست آمده ۹۱۱ بیش از هر زمان دیگری عضلانی خواهد بود، گرچه همانند همیشه پس از بیش از ۵۰ سال از عرضه آن فلسفه طراحی و مهندسی آن تغییر خاصی نخواهد کرد.

بالا آمدن بخش عقبی خودرو بیش از این که مربوط به فضا سازی مورد نیاز سیستم های هیبریدی باشد به طراحی جدید این بخش در ۹۱۱ ها بر می گردد. گرچه به صورت کلی این تغییر باعث نشده تا ظاهر کلی آن دگرگون شود. دیگر تغییری که چندان مورد پسند ما نیست طراحی کاپوت جلو با گوشه های تیز و سپر جلو است.

چراغ عقب به صورت یک خط در عرض خودرو کشیده شده است و ونت های عمودی نیز طراحی این بخش را بیش از پیش دگرگون کرده است.  این اولین ۹۱۱ با استفاده از فن آوری هیبرید خواهد بود.

اگر بخواهیم کمی درباره قوای محرکه این خودرو صحبت کنیم باید عنوان کرد که دیگر موتورهای تنفس طبیعی جایی در ۹۱۱ ها نخواهد داشت و مدل GT3 از موتور ۶ سیلندر توربوشارژ شده بهره خواهد برد. پیش از این مدل GT3 از موتور ۶ سیلندر تنفس طبیعی نیرو می گرفت.

مدل های پایه کررا و کررا S نیز در حدود ۱۰ تا ۱۵ اسب بخار افزایش قدرت را تجربه خواهند کرد. در حال حاضر این دو مدل به ترتیب توانایی تولید ۳۶۴ و ۴۱۴ اسب بخار قدرت را دارند که در نسل جدید به ۳۷۵-۴۲۹ اسب بخار خواهد رسید.

مدل هیبریدی در سال ۲۰۲۰ معرفی خواهد شد و از موتور ۶ سیلندر خوابیده یا فلت پورشه به همراه یک موتور الکتریکی بهره خواهد برد. این مدل امکان رانندگی به صورت تمام الکتریکی را فراهم خواهد کرد و از قابلیت بوست کردن نیروی الکتریکی برای ارتقا عملکرد آن پشتیبانی خواهد کرد. طبق اطلاعات بدست آمده این مدل در حدود ۷۰۰ اسب بخار نیرو تولید می کند.

مهندسان پورشه با یک چالش اساسی در زمینه قرار دادن قوای محرکه برقی و ترکیب آن با موتور بنزین سوز به دلیل فضای بسیار کم این بخش را تجربه کرده اند اما به دلیل مسائل زیست محیطی و قوانین جدیدی که در زمینه تولید Co2 از سال ۲۰۲۰ میلادی اجباری خواهد شد، پورشه مجبور به توسعه مدل هیبریدی خواهد شد.

 

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato