سیستم تاکسیرانی دبی هوشمند می شود

سیستم تاکسیرانی دبی هوشمند می شود

سیستم هوشمند حمل و نقل دبی امکان برآورد تعداد مسافران حاضر در یک رویداد خاص و ارسال ناوگان تاکسی متناسب به آن منطقه را فراهم می کند

دبی به عنوان یکی از توسعه یافته ترین شهرهای منطقه سالانه میزبان بیش از ۵۰۰ رویداد بزرگ است که شرکت کنندگان بسیاری را از سراسر جهان به خود جلب می کند. از سوی دیگر شرکت های بزرگی در دنیا دفاتر منطقه ای خود را در این شهر دایر کرده اند که در کنار شمار بالای توریست ها بار ترافیکی سنگینی را به این شهر تحمیل می کند.

مدیریت صحیح حمل و نقل این تعداد از مسافران نیازمند سیستم های پیشرفته ای است. اخیرا «مطار الطایر» مدیرکل «سازمان حمل و نقل جاده ای دبی» (RTA) از برنامه ریزی برای راه اندازی سیستم مدیریت زمان هوشمند (STMS) خبر داده است.

این سیستم با ارائه داده های بلادرنگ از تعداد شرکت کنندگان در یک رویداد به RTA اجازه می دهد تاکسی های مورد نیاز را به محل اعزام کند. علاوه بر این تعداد ماشین های در دسترس و زمان انتظار را هم به مسافران ارائه می کند.

مسئولان پروژه برای پیاده سازی این سیستم ابتدا بازدیدهایی میدانی را از مکان برگزاری رویدادها صورت داده و میزان تقاضای شرکت کنندگان برای تاکسی را برآورد کرده اند. آنها سپس مطالعه ای جامع به منظور تعیین چالش های حین رزرو تاکسی را در دستور کار قرار داده اند. در مرحله نهایی نیز سیستم مورد نیاز بر اساس داده های قبلی طراحی شده و در «دبی مال» تست شده است. سیستم حمل و نقل دبیراه اندازی چنین سامانه ای در کنار پروژه «هایپرلوپ وان» برای پیاده سازی پاد شناوری که مسافران را با سرعت ۱۲۰۰ کیلومتر بر ساعت بین ابوظبی و دبی جا به جا می کند، حاکی از اهمیت سیستم حمل و نقل برای حاکمان دبی است. به لطف این پاد شناور طی مسافت ۱۴۰ کیلومتری بین این دو شهر از ۹۰ دقیقه به ۱۲ دقیقه کاهش پیدا می کند.

الطایر راهکار RTA برای دستیابی به اهداف مورد نظر را ارائه سرویس هایی با استانداردهای فراتر از حد انتظار، بهبود پیوسته سرویس ها و کاهش زمان انتظار مسافران عنوان می کند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato