همه چیز درباره آیفون 13
وعده رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه: هفته آینده بازار موبایل بهتر می‌شود

وعده رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه: هفته آینده بازار موبایل بهتر می‌شود

 بازار تلفن همراه طی هفته‌های گذشته به دلیل نوسانات قیمت ارز با افزایش بی‌سابقه‌ نرخ دستگاه‌های موبایل مواجه شده و مردم برای خرید این کالا سردرگم هستند. و بازاریان موبایل هم اظهار دارند که علت گرانی اقدامات و سیاست‌های دولت است. در این بین ابراهیم درستی رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه اعلام کرده که مردم فعلا گوشی نخرند، چرا که تا یک هفته آینده وضعیت بهتر می‌شود.

با وجود انتشار لیست شرکت‌هایی که از دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی موبایل استفاده کرده بودند و میلیون ها یورو ارز دولتی به آنها اختصاص داده شده بود، پیش‌بینی می‌شد که نرخ این کالا بعد از شفافسازی‌ها کاهش بیابد اما عوامل متعددی باعث شده که بازار موبایل همچنان در گرانی کامل به سر ببرد و از همیشه خلوت تر باشد.

وضعیت بازار موبایل

در هر حال قیمت تلفن همراه آنچنان کاهش پیدا نکردند و بعد از گذشت چند هفته از انتشار لیست، حالتی معکوس پیدا کرد و روزبه‌روز بیشتر هم شد. تا جایی که به عنوان مثال یک دستگاه گوشی تلفن همراه یک میلیون تومانی حالا به قیمتی بیش از دو و نیم میلیون تومان رسیده است و عملا نام گوشی‌های اقتصادی صرفا تبدیل به یک اسم شده است.

حال در این آشفته بازار وعده‌ای تازه داده شده که از سوی ابراهیم درستی - رییس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری و تلفن همراه به خبرگزاری ایسنا گفته شده است:

« هم‌اکنون دیگر ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی اختصاص پیدا نمی‌کند و بخشی از این نوسان قیمت به این دلیل است، اما توصیه می‌شود فعلا گوشی تلفن همراه نخرید، چرا که در آینده نزدیک شاهد کاهش قیمت آن خواهیم بود.حدود ۱۳۰ هزار تلفن همراه که با ارز دولتی وارد شده بود و هم‌اکنون توقیف شده است، به زودی رفع توقیف و در بازار با همان نرخ ارز دولتی عرضه می‌شود که سبب کاهش قیمت خواهد شد؛ بنابراین مردم بهتر است فعلا دست نگه دارند تا اوضاع بهتر شود.»

وضعیت بازار موبایل

در این میان مشخص نیست که چه اتفاقی برای این بازار می‌افتد، چرا که پیش از این نیز بسیاری از شرکت‌ها ارز دولتی گرفته بودند، اما تاثیری در قیمت و بازار تلفن همراه نداشت، اما  دستگاه‌های نظارتی باید با جدیت به بازار ورود پیدا کنند و اجازه ندهند عده‌ای سودجو منافع شخصی خود را ببینند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato