تجربه واقعیت مجازی لوفت‌هانزا برای سفرهای هوایی به مقصد دبی

تجربه واقعیت مجازی لوفت‌هانزا برای سفرهای هوایی به مقصد دبی

سیستم جدید لوفت هانزا به مسافران پروازهای عازم دبی اجازه می دهد مناظری را که در حال عبور از روی آن هستند از طریق عینک های واقعیت مجازی مشاهده کنند.

یکی از رسوم خطوط هوایی مختلف اعلام نام مکانی است که هواپیما در حال عبور از روی آن است. بسیاری از مسافران کنجکاو تلاش می کنند که این مناظر را از طریق پنجره تماشا کنند اما ارتفاع بالا این شانس را تا حد زیادی از آنها می گیرد.

اخیرا هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا نمونه اولیه یک سیستم واقعیت مجازی (VR) را برای پروازهای به مقصد دبی توسعه داده که مسافران را به یک تور سه بعدی از مکان های در حال عبور می برد. این فناوری به گونه ای توسعه یافته که به مسافران اجازه می دهد با پوشیدن هدست واقعیت مجازی مناظر عبوری را در قالب نقشه سه بعدی مشاهده کرده و در مناظر زیبای ۳۶۰ درجه ای غوطه ور شوند.

سیستم واقعیت مجازیلوفت هانزا این سیستم واقعیت مجازی را با همکاری یک کمپانی طراحی و توسعه محصولات دیجیتال به نام ۳spin طراحی کرده و هدف از آن افزایش کیفیت پروازها و بهبود تجربه مسافران عنوان شده است. «توماس هوگر» از مدیران ۳spin در این باره می گوید:

اغلب حین پرواز به پنجره خیره شده و به این فکر میکنم که کجا هستیم و آن پایین چه خبر است. ایده ما بر اساس همین تفکرات شکل گرفته است.

۳spin در وب سایت خود تاکید کرده این سیستم به اپ موبایلی متکی است که از طریق شبکه WLAN به داده های پرواز دسترسی دارد.

نخستین کسانی که شانس تجربه این سیستم را داشته اند مسافران پرواز LH630 فرانکفورت به دبی بودند که حین پرواز بر فراز اتریش در کنسرت های کلاسیک وین شرکت کرده یا از مناظر دیگر بازدید کرده اند. ظاهرا این افراد نسبت به سیستم واقعیت مجازی مذکور دیدگاه مثبتی داشته اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato