ایده جدید اپل برای استفاده از آیفون به عنوان کارت شناسایی

ایده جدید اپل برای استفاده از آیفون به عنوان کارت شناسایی

استفاده از تلفن همراه به عنوان کیف پول چند سالی است که در کشورهای پیشرفته مورد استقبال قرار گرفته و به کاربران اجازه می دهد از طریق فناوری NFC، در پایانه های خرید مبلغ مورد نظر را پرداخت کنند. حال به نظر می رسد اپل ایده های بزرگ تری را در سر می پروراند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از دفتر ثبت پتنت ایالات متحده آمریکا، کمپانی ساکن کوپرتینو اخیراً ایده ای را  به ثبت رسانده که به استفاده از آیفون به جای کارت شناسایی اشاره دارد.

اطلاعات کارت های شناسایی مغناطیسی با استفاده از فناوری های ارتباط نزدیک خوانده می شوند

پتنت مورد بحث نحوه بهره گیری آیفون از فناوری های ارتباط نزدیک (NFC یا RFID) برای ذخیره سازی اطلاعات کارت های شناسایی مغناطیسی را تشریح می کند. اطلاعات مذکور که از کارت هایی مانند گواهینامه خوانده می شوند، پس از تایید در سرورهای سازمان های مربوطه، در آیفون ثبت شده و کاربر می تواند از گوشی خود به عنوان کارت شناسایی و اثبات هویت استفاده کند.

فرآیند اثبات هویت توسط آیفون نیز بدین صورت است که پس از درخواست اطلاعات توسط یک سازمان، کاربر با وارد کردن پسورد یا استفاده از سنسور اثر انگشت (تشخیص چهره در آیفون X) اطلاعات درخواستی را ارسال می کند. سیستم مذکور خصوصاً در ادارات و کارخانه ها برای اجازه ورود کارمندان به قسمت های مختلف سازمان کابرد خواهد داشت.

اپل

پتنت اپل (با شماره ۲۰۱۸۰۲۲۵۶۶۲) همچنین امکان استفاده از آیفون به عنوان پاسپورت را هم مطرح می کند که در این صورت، نیاز به همراه داشتن دائمی پاسپورت توسط مسافران رفع خواهد شد. البته در این زمینه و به خصوص برای مسافرت های خارجی و بین قاره ای، محدودیت های قانونی مختلفی وجود دارد و کمپانی مجبور است برای استفاده از ایده جدید، با دولت های مختلف وارد مذاکره شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato