جدیدترین قیمت خودرو های تولید داخل در بازار تهران + جدول

جدیدترین قیمت خودرو های تولید داخل در بازار تهران + جدول

با بازگشت تحریم ‌های آمریکا علیه خودروسازی ایران، این صنعت بزرگ، عصری جدید پر از سختی و چالش را آغاز کرده و بر این اساس، نه تنها شرکای معتبر خود را از دست داده، بلکه تیراژ محصولاتش نیز رو به نزول خواهد رفت و بازار این محصولات را با نوسانات بسیار زیادی روبه‌رو خواهد کرد.
بخش زیادی از مواد اولیه صنعت قطعه‌ سازی وارداتی است و بخش دیگر نیز اگرچه در کشور تولید می‌ شود؛ اما کفاف نیاز شرکت ‌های قطعه‌ سازی را نمی‌ دهد.
معمولا قطعه ‌سازان ترجیح می‌ دهند از طریق دور زدن تحریم‌ ها مواد اولیه مورد نیاز خود را تأمین کنند. واردات نیازمند ارز است. نوسانات ارزی و عدم همکاری وزارت صنعت و معدن، واردات مواد مورد نیاز را برای قطعه ‌سازان با مشکلات فراوانی همراه کرده است. بنابراین مهم‌ ترین اتفاقی که با اعمال تحریم‌ ها رخ می‌ دهد این است که تولید خودرو‌های پسابرجامی مثل پژو ۲۰۰۸ یا متوقف می‌ شود یا در تیراژ کم تولید می‌ شود؛ یا قیمت ‌ها به اندازه‌ ای افزایش می‌ یابد که از حد توان متقاضیان خارج است.
رفتن پژو نیز می‌ تواند ضمن بر هم زدن قرارداد این شرکت با ایران خودرو، تولید محصولاتی مانند ۲۰۶ و ۴۰۵ و پارس را به‌ شدت مختل کند و متاسفانه قیمتشان را در بازار تا حد زیادی بالا ببرد. در هفته‌ های اخیر شاهد نوسان بسیار شدیدی در قیمت خودرو های تولید داخل بوده ‌ایم به طوری که برخی محصولات در یک هفته تا ۱۰ میلیون تومان نوسان قیمت داشته ‌اند که تاکنون در بازار خودرو کشور بی سابقه بوده است.
استعلام قیمت خودرو های داخلی از بازار تهران و کرج امروز شنبه ۲۰ مردادماه:قیمت خودرو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato