راهنمای بازی Monster Hunter World قسمت اول: شروع بازی و کلاس‌های مختلف

جدیدترین نسخه از سری مانستر هانتر به دلیل کیفیت ساخت بالا به موفقیت‌های چشمگیری رسید و به یکی از عناوین محبوب جهان باز تبدیل شد. جهان این بازی بسیار پویاست و یک راهنمای جامع می‌تواند تجربه مخاطب از بازی را لذت بخش‌تر کند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

وقتی که شما بازی Monster Hunter World را آغاز می‌کنید، همانند بسیاری از دیگر بازی‌های نقش آفرینی، کلاس‌ها و انتخاب‌های متفاوتی پیش روی شما قرار می‌گیرند که فاصله میان انتخاب درست و نادرست آن‌ها، همانند مرگ و زندگی برای شما در بازی ارزش دارد. در این بازی شما آزاد گذاشته شده‌اید تا به هر سبکی که دلتان می‎خواهد بازی کنید اما این آزادی، همچون تیغی دولبه است؛ یا شما را خواهد کشت و یا هیولاهای پیش رویتان را. سلاحی که شما در این بازی انتخاب می‌کنید، بیانگر نوع بازی کردن شماست و گذاشتن وقت بیشتری در این بخش، به معنی لذت بیشتر شما از بازی است. شما حتی در انتخاب ظاهر شخصی‌تان هم اختیار تمام و کمال دارید و می‌توانید گستره بی‌نهایتی از کاراکترها، از کریتوس گرفته تا گرالت (!)، را بسازید و با آن در دنیای پهناور بازی به گشت و گذار و شکار هیولاها بپردازید. در ادامه، ما قصد داریم تا کلاس‌های مختلف اسلحه‌ها را به شما معرفی کنیم تا به بهترین انتخاب خود برسید. این مطلب بر اساس تجربیات نویسنده و با کمک از منابع مختلف نوشته شده است.

راهنمای بازی Monster Hunter

هر سلاحی که در ادامه معرفی می‌شود، نماینده یک کلاس است و تک تک آن‌ها شامل چندین سلاح با ویژگی‌های متفاوت است. اسلحه‌ها را در این بازی می‎توان به سه بخش اصلی تقسیم کرد: 1- سرعتی: این نوع اسلحه‌ها ضربات سریعی را با آسیب کمتر به دشمنان وارد می‎کنند. 2- قدرتی: اسلحه‌هایی که با قدرت بیش‌تر ضربات بهتری را ره دشمن وارد می‌کنند اما کند هستند. 3- تکنیکی: در این اسلحه‌ها با سوییچ کردن می‌توانید قدرت و سرعت مورد نیازتان را فراهم سازید؛ اما کار با این نوع اسلحه‌ها، تجربه و دقت بیش‌تری را می‌طلبد.

شمشیر و سپر (Sword and Shield)

راهنمای بازی Monster Hunter

معروف‌ترین عضو بازی‌های نقش آفرینی و مخصوصا بازی‌های شکاری، شمشیر و سپر است. همانند دیگر بازی‌ها، شمشیر از آن دسته سلاح‌هایی‌ است که به خاطر سرعت بالا در درگیری‌های غافل‌گیر کننده به محبوبیت رسیده و از آن برای زدن زخم‌های کاری به جاهای حساس استفاده می‌شود. شاید از برد کوتاه شمشیر به عنوان یک عیب یاد شود اما در مانستر هانتر با استفاده از قابلیتی به نام «charge slash» می‌توانید بپرید و هم‌تراز هیولاهای غول‌پیکر، حرکت‌ها و ضربات مختلف را روی آن‌ها پیاده کنید. این کلاس برای افراد آماتور توصیه می‌شود و می‌تواند از بهترین خوش‌آمد گویی‌ها برای تازه واردها باشد. همچنین با گذر زمان، شما امکان آپگرید شمشیر و سپر خود را دارید.

تیغ‌های دوگانه (Dual Blades)

راهنمای بازی Monster Hunter

تیغ‌های دوگانه بسیار سریع هستند و می‌توانند زخم‌های دنباله‌دار و متعددی را روی بدن دشمن بیاندازند. بی‌راه نیست اگر بگوییم که آن‌ها سریع‌ترین اسلحه‌های سبکی هستند که در بازی یافت می‌شوند و اگر به طرز کارشان مسلط شوید، قابلیت‌های زیادی را برای از بین بردن دشمنان پیش روی خود در اختیار خواهید داشت. در این کلاس، حالتی به نام «Demon» وجود دارد که ضربات پشت سرهمی را به سرعت ردیف کرده و جان دشمنتان را در عذاب می‌اندازد؛ البته این حالت استقامت شما را کاهش می‌دهد و می‌توان فقدان یا کمبود آن‌ را با استفاده از نوشیدنی‌های انرژی‌زا جبران کرد. اگر یک بازیکن حرفه‌ای نیستید، این اسلحه هرگز به شما پیشنهاد نمی‌شود؛ چرا که ممکن است به دلیل عدم توانایی در استفاده از آن، در نبردها شکست بخورید و تجربه‌تان از بازی خدشه‌دار شود.

کمان‌تفنگ سبک (Light Bowgun)

راهنمای بازی Monster Hunter

اگر از آن دسته از افرادی هستید که به مبارزه از راه دور علاقه دارید، کمان‌تفنگ سبک ابتدایی‌ترین انتخاب پیش روی شماست. این تفنگ سبک، سریع و کارا است و به راحتی می‌توان با آن خو گرفت و عجین شد. با تسلط بالا بر این اسلحه، قابلیت‌های خوب و کاربردی در اختیار شما قرار می‌گیرند تا با آن به پیکار با دشمنان بروید و از مبارزه سربلند بیرون بیایید. از ویژگی‌های جالب این اسلحه، امکان تله گذاری بر زمین است. اگر شما اهل بازی‌های تیراندازی سوم شخص هستید، این اسلحه برای شماست؛ چرا که بزرگ نیست، استفاده از آن آسان است و کامبوی پیچیده‌ای ندارد که زیر مشت و لگدهای یک هیولا در به یادآوری آن ناتوان باشید.

شمشیر عالی (Great Sword)

راهنمای بازی Monster Hunter

شمشیرهای سنگین را می‌توان سلاحی دانست برای افرادی که تجربه یک سلاح سنگین و قدرتمند را در کالبد شمشیر کلاسیک می‌خواهند؛ همان ظاهر و کاربرد اما تفاوت‌های بسیار در ضربه‌ها. میان سلاح‌های تکی قابل دسترس بازی، این شمشیرها سنگین‌ترین ضربات را وارد می‌کنند ولی مواقعی کندی و حرکت سنگین آن‌ شما را اذیت می‌کند که البته با گذر زمان، به آن عادت کرده و می‌توانید این نکته را به سود خود تمام کنید. به دلیل عرض بسیار شمشیر، استفاده از آن به عنوان یک سپر هم برای جذب ضربات دشمنان، امکان‌پذیر است. منفک از ضربات معمولی که به دشمن وارد می‌کنید، کامبوها و ضربات شارژشونده‌ از منفعت‌های این اسلحه به شمار می‌روند. این سلاح را می‎توان بهترین انتخاب سنگین برای تازه‌واردها دانست و حتی استفاده از آن را به حرفه‌ای‌ها هم توصیه کرد.

شمشیر طویل (Long Sword)

راهنمای بازی Monster Hunter

همانطور که از نامش پیداست، شمشیر بلند رنج بیش‌تری نسبت به دیگر سلاح‌های مشابه خودش در دسته نزدیک‌زن دارد و به شما این اجازه را می‌دهد که ضربات مؤثری را حتی در موقعیت‌های نامناسب وارد کنید. حملات شارژشونده در این سلاح بسیار کامل هستند و با ضربات معمول کمتری، به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید. اگر زمان‌بندی مناسبی را انتخاب کنید و دستانتان با مهارت‌های این سلاح کالیبره شوند، می‌توانید ضربات سهمناک و مهلکی را به دشمن وارد کنید. این سلاح نیازمند دقت است پس اگر آن را انتخاب می‌کنید، پیش از هر چیزی در ابتدا سعی کنید تا قلق آن را بدست آورید.

پتک (Hammer)

راهنمای بازی Monster Hunter

پتک از آن دسته سلاح‌هایی است که با وجود برد کوتاهش، امکان گلاویز شدن و بیهوش کردن هیولاها را به شما می‌دهد و شما را از نبردهای سهمگین، سربلند بیرون می‌آورد. از نکات منفی این سلاح می‌توان به برد کوتاه و وزن زیاد اشاره کرد؛ سنگینی، سرعت ضربات شما را کاهش می‌دهد اما همچنان امکان دویدن با این اسلحه برای شما فراهم است. در صورت استفاده درست و بجا از ضربات شارژشونده پتک در این بازی، ناک‌اوت کردن یک هیولا برای شما تبدیل به امری حقیقتا آسان خواهد شد؛ اما تکرار می‌کنم، در صورت استفاده درست و بجا.

تفنگ‌نیزه (Gunlance)

راهنمای بازی Monster Hunter

برای ساختن این سلاح کافی‌ست که یک تفنگ را به یک نیزه اضافه کنید؛ همینقدرخاص، عجیب و وهم‌انگیز. از مزایای این سلاح می‌توان به این اشاره کرد که می‌توانید با تفنگی در یک دست و نیزه‌ای در دست دیگر به مبارزه با هیولاهای بزرگ بروید و با قابلیت‌های فراوانی که برای شما در ابزار فراهم است، حساب آن‌ها را کف دستشان بگذارید. گلوله‌های متفاوتی برای تفنگ کاربرد دارند؛ از اولیه‌ترین‌ها تا انفجاری‌ها. البته، کنار تمام مزایایی که ذکر شد، تمام شدن گلوله و عوض کردن خشاب را در نظر بگیرید که سرعت شما را در حملات کاهش می‌دهند. همچنین در این سلاح کامبوی پیچیده‌ای ندارید و برای کار تیمی، استفاده از آن بسیار مناسب به نظر می‌رسد.

تبر تبدیل شونده (Switch Axe)

راهنمای بازی Monster Hunter

تبر قابل تعویض از دو حالت شمشیر و تبر تشکیل شده که هر چند کند هستند اما قابلیت‌های فراوان و عناصر آسیب‎زننده بسیاری را فراهم می‌آورند. با ترکیب کامبوهای سرعتی-قدرتی به لطف مزایای این اسلحه، شاهد خطرناک‌ترین ضربه‌ها به دشمنانتان باشید. در حالت تبر، با ضربات سریع خود می‌توانید به سرعت دشمنان را از پا درآورید و اگر با چندین هیولای کوچک یا هیولاهایی که پرواز می‌کنند سر و کار دارید، بهترین انتخاب حالت تبر محسوب می‌شود. در حالت شمشیر اما نظاره‌گر اجرای ضربات سنگینی خواهید بود که بیش‌تر در مبارزه با هیولاهای عظیم‌الجسه به کارتان می‌آیند؛ البته باید کندی ضربات را به جان بخرید.

تیغ شارژشونده (Charge Blade)

راهنمای بازی Monster Hunter

تیغ شارژشونده را می‌توان پیچیده‌ترین سلاح بازی دانست؛ چرا که حاصل جمع آوری سه سلاح شمشیر، سپر و تبر است. نام این سلاح از گیم‌پلی آن نشأت گرفته است. با استفاده از شمشیر و سپر و اجرای ضربات مختلف می‌توانید تبر خود را شارژ کنید و در مواقع حیاتی از آن بهره ببرید. کامبوهای پیچیده این اسلحه، آن را به سلاحی مخصوص حرفه‌ای‌ها تبدیل می‌کند و اجازه اجرای ضربات سنگینی را به شما می‌دهد. همچنین شما با استفاده از این سلاح امکان جاخالی دادن نیز دارید که در بسیاری از مواقع، مثمر ثمر واقع می‌شود. اگر حرفه‌ای هستید و می‌توانید کامبوهای پیچیده را یاد بگیرید، تیغ شارژشونده توصیه نگارنده به شماست.

دست حشره (Insect Glaive)

راهنمای بازی Monster Hunter

دست حشره گستره وسیعی از حرکات را به شما پیشنهاد می‌دهد و در صورت استفاده درست از آن می‌توانید به راحتی با هیولاها به مبارزه بپردازید. «Kinsect» از قابلیت‌های این اسلحه است که برای شما امکان استخراج عناصر از هیولاها را فراهم می‌کند. همچنین به لطف ضربات سریع و ظریف این سلاح می‌توانید هیولاهای پرنده را از پا درآورید و کامبوهای مختلفی را روی ‌آن‌ها پیاده کنید. دست حشره از عناصر بارز شرقی این بازی به شمار می‌رود و اگر به آن مسلط شوید، اجرای حرکات مختلف سریع شرقی برای شما امری آسان خواهد بود.

کمان‌تفنگ سنگین (Heavy Bowgun)

راهنمای بازی Monster Hunter

همانند کمان‌تفنگ سبک که پیش‌تر از آن سخن به میان آمد، در کمان‌تفنگ سنگین هم امکان استفاده از مهمات مختلف را دارید و از مزایای آن می‌توان به اجرای حرکات آسیب‌زننده در وضعیت‌های مختلف و نامناسب اشاره کرد. اگر چه که این اسلحه سرعت شما را پایین می‌آورد، اما کاملا برای قطع اعضای مختلف هیولاها مناسب است و نیاز نیست که از نزدیک با آن‌ها به مبارزه بپردازید. ویژگی «Gatling Fire» این سلاح از آسیب‌زننده‌ترین حرکات بازی به شمار می‌رود.

کمان (Bow)

راهنمای بازی Monster Hunter

وجود یک اسلحه معمولی در بازی شاید عجیب به نظر برسد اما ویژگی‌هایی هستند که کمان را باارزش و اسلحه‌ای تکنیکال می‌کنند. تیر نامحدود ممکن است در شرایط مختلف کمک شایانی برای شما باشد و وجود انواع مختلف آن، استراتژی مبارزه شما را تعیین می‌کند. در این کلاس امکان دفاع وجود ندارد؛ پس اگر بازیکن سرعتی هستید و با فرار از ضربات دشمن مشکلی ندارید، کمان تجربه خوبی را به شما ارائه می‌دهد.

بوق شکاری (Hunting Horn)

راهنمای بازی Monster Hunter

بوق شکاری برای کارهای تیمی ساخته شده و با اجرای ملودی‌های متفاوت، می‌توانید ویژگی‌های مختلفی را به هم‌تیمی‌هایتان اعطاء کنید؛ برای مثال می‌توانید سرعت یا استقامت آن‌ها را در مبارزات بیش‌تر کنید. با این سلاح امکان ضربه‌زدن هم وجود دارد اما به لطف سرعت پایینش، بیش‌تر اوقات برای دفاع از خود به کارتان می‌آید و بس. اگر اهل مبارزات تن به تن نیستید و دوست دارید موسیقی متن مبارزات را بنوازید، این سلاح تنها و بهترین انتخاب برای شماست که می‌تواند لحظات مفرحی را برای شما و دوستانتان بسازد.

نیزه (Lance)

راهنمای بازی Monster Hunter

اگر به مبارزات گلادیاتوری علاقه دارید، نیزه از آن المان‌هایی است که شما را ساعت‌ها سرگرم می‌کند و در مبارزات یاری‌کننده شما خواهد بود. با اینکه نیزه کند است اما ضربات دقیقی را به اعضای حساس دشمن وارد می‌کند. رنج بلند و کنترل بالا روی اسلحه از مزایایی است که این اسلحه به شما ارائه می‌دهد.

امیدواریم که قسمت اول این راهنما برای شما مفید واقع شود و شما را منتظر قسمت بعدی که در مورد زره‌های مختلف بازی است، نگه دارد.

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟