ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

در اندروید ۹ نمی‌توانید از اپلیکیشن‌های شخص ثالث ضبط تماس استفاده کنید

قوانین مربوط به ضبط تماس در کشورها متفاوت بوده و اگرچه در بعضی منطقه‌ها به رضایت دو طرف نیاز است ولی بخش‌هایی وجود دارد که در آن‌ها رضایت یک نفر کفایت می‌کند. در اندروید 6 ...

قوانین مربوط به ضبط تماس در کشورها متفاوت بوده و اگرچه در بعضی منطقه‌ها به رضایت دو طرف نیاز است ولی بخش‌هایی وجود دارد که در آن‌ها رضایت یک نفر کفایت می‌کند. در اندروید 6 و برای حل این مشکل، گوگل اپلیکیشن رسمی ضبط تماس اندروید را پاک کرد و بعد از آن هم توسعه دهندگان شخص ثالث دست به کار شدند تا جای خالی این برنامه را پر کنند.

بیش از 200 اپلیکیشن ضبط تماس در گوگل پلی وجود دارد که مجموعا بیش از 200 میلیون بار دانلود شده‌اند

اما به نظر می‌رسد این تصمیم به تنهایی جوابگو نبوده و اهالی مانتن ویو برای اینکه در دام مسائل قانونی قرار نگیرند، برنامه دارند تا محدودیت جدیدی را به اندروید 9 که با نام پای (Pie) شناخته می‌شود، اضافه کنند: نسخه جدید اندروید از اپلیکیشن‌های شخص ثالث ضبط تماس پشتیبانی نمی‌کند.

سازنده اپ محبوب Call Recorder - ACR در پستی این مسئله را تایید کردi و با توجه به گفته jوسعه دهنده برنامه Call Recorder اگر می‌خواهید از برنامه‌های ضبط صدا در اندروید پای استفاده کنید، تنها یک راه دارید: «باید گوشی خود را روت کنید.» جالب اینجاست در گذشته شایعاتی منتشر شده بود که نشان می‌داد گوگل می‌خواهد یک برنامه ضبط تماس محلی به اندروید 9 اضافه کند.

حتی در نسخه بتا اندروید 9 هم سازندگان متوجه کدی در این سیستم عامل شده بودند که به کمک آن، اگر کسی بخواهد از قابلیت ضبط مکالمات در اندرود 9 استفاده کند فرد مقابل متوجه می‌شود. بنابراین امکان دارد گوگل در آینده (مثلا با انتشار اندروید 9.1) برنامه ضبط تماس محلی خودش را به عنوان جایگزین معرفی کرده و به کمک این کد از حریم شخصی آن‌ها هم محافظت نماید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • herogame
    herogame | ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

    اوه اوه این حرکت خیلی بده، درسته که باید طرف مقابل در جریان ضبط صدا باشه ولی محدود کردن و حذف کردن برنامه ها کار جالبی نیست می تونه از برنامه ها بخواد که این بوق رو اول ضبط اضافه کنن در غیر این صورت از فروشگاه پاکشون کنه

  • ABCD EFGH
    ABCD EFGH | ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

    یواش یواش اندروید داره به ای او اس تبدیل میشه با این محدودیت ها

مطالب پیشنهادی