نیکون با معرفی سوژه یاب لیزری لذت عکاسی را دوچندان کرد

چگونه می توان دوربین ها را از چیزی که هستند جذاب تر کرد؟ پاسخ نیکون به این سؤال یک سوژه یاب لیزری است که کار عکاس را برای ثبت تصویر از سوژه های متحرک آسان تر خواهد کرد.

شرکت سازنده با معرفی سوژه یاب لیزری دوربین های سوپرزوم و لنزهای تله فوتو را مد نظر قرار داده است

شرکت نیکون امروز از محصولات مهمی مانند دوربین فول فریم بدون آینه Z7 رونمایی کرد، اما شاید یکی از جالب ترین محصولات معرفی شده، همین سوژه یاب لیزری DF-M1 باشد که با در نظر داشتن دوربین سوپرزوم P1000 و بزرگنمایی ۱۲۵ برابری آن طراحی شده است. البته محصول جدید با تمام دوربین های نیکون که قابلیت نصب لوازم جانبی دارند سازگار است، اما شرکت سازنده بیشتر دوربین های سوپرزوم و لنزهای تله فوتو را مد نظر قرار داده.

طبق اظهارات کمپانی، ثبت تصاویر تله از سوژه های متحرک در اکثر مواقع کار دشواری است که حالا با سوژه یاب لیزری ۱۷۵ دلاری، انجام این کار برای عکاسان راحت تر شده و دیگر نیازی به پیدا کردن سوژه با نگاه مستقیم در منظره یاب دوربین نیست.

سوژه یاب لیزریسوژه یاب لیزری

در کنار معرفی سوژه یاب لیزری، شرکت نیکون اطلاعات بیشتری هم در زمینه لنز «AF-S Nikkor 500mm f/5.6E PF VR» منتشر کرده. لنز مذکور که در مقایسه با رقبا بسیار جمع و جور است، امکان استفاده از سه پایه لنز را فراهم کرده و با سیستم فوکوس جدید، نصف مدل های قبلی وزن دارد.

محصول مورد بحث که یک لنز فول فریم است، با پوشش فلوئور در مقابل آب، چربی و گل مقاوم بوده و در شرایط آب و هوایی مختلف عکاس را همراهی می کند. لازم به ذکر است که این لنز با دوربین های جدید Z6 و Z7 سازگار بوده و پس از عرضه در تاریخ ۲۲ شهریور، قیمتی معادل ۳۶۰۰ دلار خواهد داشت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟