تعرفه پهنای باند اینترنت با سرعت ۱۰۰ مگابیت تغییر کرد

تعرفه پهنای باند اینترنت با سرعت ۱۰۰ مگابیت تغییر کرد

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در آخرین جلسه خود پیشنهاد سازمان رگولاتوری را درمورد اصلاح روش محاسبه تعرفه در‏باره حذف پیک‏های مصرف ناخواسته و بعضا غیرقابل کنترل ماهانه پهنای باند اینترنت بررسی کرد. در این جلسه  همچنین به موضوع تشویق دارندگان پروانه شبکه به توزیع ‏شدگی شبکه در جهت پایداری هرچه بیشتر شبکه نیز پرداخته شد.

براین اساس این کمیسیون مصوبه شماره ۲۵۴ خود (مصوبه تعرفه‌های اینترنت)در ۱۷ اسفندماه را برای اینترنت باسرعت ۱۰۰ مگابیت و بالاتر از آن تغییر داد و آن را اصلاح کرد.

روابط عمومی این مجموعه متن زیر را در رسانه‌ها منتشر کرد و اعلام کرده که بند زیر جایگزین بند ۲ مصوبه شماره ۴ جلسه شماره ۲۵۴ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات می‏ شود:

«تعرفه پهنای باند اینترنت بر‏اساس نمودار تجمیع شده مصرفی مشتری، در تمام نقاط حضور شرکت ارتباطات زیرساخت (پاپ) و مطابق روش صدور صورت‏حساب بر مبنای اندازه­ گیری مصرف بالاترین پیک ماهانه (Burstable Billing ) و نیز بر مبنای گزارش سوئیچ دسترسی زیرساخت با میانگین ۵ دقیقه­ ای و پس از حذف ۵ درصد نمونه­ هایی که دارای بیشترین مقدار در ماه هستند (احتساب درصد نود و پنجم) محاسبه و به‏ صورت ماهانه دریافت می‏ شود.»

گفتینست در مصوبه قبلی تعرفه پهنای باند اینترنت بر اساس گراف تجمیع شده مصرفی مشتری در هرPoP و برمبنای گزارش سوئیچ دسترسی زیرساخت و با میانگین پنج دقیقه ­ای و بیشترین پیک ماهانه محاسبه و به صورت ماهانه دریافت شود.

شرکت ارتباطات زیرساخت نیز موظف است گزارش­ پیک­های نامتعارف را بررسی و در صورت لزوم از محاسبه خارج کند.

در همین حال بند زیر نیز، جایگزین بند ۴ مصوبه شماره ۴ جلسه شماره ۲۵۴ کمیسیون شده و تبصره ذیل آن حذف می‏ شود:

«ملاک تعیین سطح تعرفه، ظرفیت فروخته شده به صورت تجمیع ترافیک هر مشتری در تمام نقاط‌ حضور شرکت ارتباطات زیرساخت بوده و محاسبات براساس ترافیک تجمیعی کشوری انجام خواهد شد.»

جدول تعرفه پهنای باند اینترنت برای سرعت ۱۰۰ مگابیت و بالاتر از آن به شرح زیر است:

تعرفه پهنای باند اینترنت

رگولاتوری تاکید کرده که مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از تاریخ اول شهریورماه سال ۹۷ لازم الاجرا است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato