پوتین : پیشرفت تکنولوژی اولویت اول روسیه است

به تازگی «ولادمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در سخنرانی خود اعلام نمود که نوآوری تکنولوژی و پیشرفت در این صنعت، یکی از مهترین اولویت‌های روسیه به شمار می‌رود.

پوتین در جریان همایشی با موضوع علم و فناوری، پیشرفت در این زمینه علم را از مهمترین اهداف کشورش عنوان کرد و خاطر نشان نمود:

«من معتقدم ما می توانیم با یکپارچه کردن تلاش های دولت، شرکت ها، دانشگاه‌ ها و با توسعه‌ی آزادی ابتکار عمل و خلاقیت میان مردم به پیشرفت عظیمی در حوزه‌ی تکنولوژی دست یابیم.»

همچنین رییس جمهور روسیه متذکر شد که منابع مالی اختصاص یافته به تحقیقات علمی، طی ۱۷ سال گذشته و از زمان به قدرت رسیدن وی تقریباً ۲۰ برابر افزایش یافته است.

از این رو پوتین از مسئولان کشورش درخواست کرد که فرصت ها و امکانات مناسبی برای حضور استعداد های جوان در حوزه‌ی تکنولوژی فراهم کنند و تلاش کنند که محققان مطرح دانشگاه‌های مختلف جهان را به فعالیت در این حوزه جذب کنند.

در حال حاضر کشور یاد شده از پدیده‌ی فرار مغزها رنج می‌برد چرا که تقریباً یک سوم از جوانان ۱۸ تا ۲۴ ساله‌ی طبقه‌ی متوسط این کشور قصد مهاجرت و زندگی در کشور دیگری را دارند.

به همین دلیل کارشناسان باور دارند روسیه باید برای جذب سرمایه و ایجاد صرفه مالی برای پروژه‌های تحقیقاتی در حوزه‌ی تکنولوژی راهی پیدا کند چرا  این صنعت در حال حاضر وضعیت مطلوبی ندارد.

به گزارش تحلیلگران، کمبود نیروی کار ماهر از مهمترین چالش هایی است که اقتصاد روسیه با آن روبروست. این مشکل بیش از هر چیز نتیجه بحران جمعیتی ایجاد شده در پی فروپاشی شوروی سابق است.

همانطور که می‌دانید ولادیمیر پوتین سال ۲۰۰۰ میلادی به ریاست جمهوری روسیه برگزیده شد و سال گذشته برای چهارمین دوره متوالی این وظیفه را بر عهده گرفت.

 

تماشا کنید: سلاح آخرزمانی پوتین؛ رونمایی روسیه‌ از زیردریایی‌های بدون سرنشین مجهز به کلاهک هسته‌‌ای

مطالب مرتبط

روسیه افراد در خطر ابتلا به ویروس کرونا را با شبکه موبایل ردیابی می‌کند

«میخائیل میشوستین»، نخست وزیر روسیه از مسئولان این کشور خواسته طی پنج روز آینده سیستمی مبتنی بر داده های مکانی موبایل را برای ردیابی افراد در خطر ابتلا به کووید-۱۹ توسعه دهند.در این سامانه بر اساس اطلاعات مکانی گوشی های کاربران ارتباط فیزیکی افراد سالم با بیماران مبتلا به ویروس کرونا شناسایی می شود. در... ادامه مطلب

آیا پوتین برای نگه داشتن مردم در خانه شیرهای وحشی را به خیابان آورده است؟

چند روز قبل خبری مبنی بر رها شدن نزدیک به 800 قلاده شیر و ببر در خیابان های روسیه به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور منتشر شد. این خبر بسیاری را شوکه کرد و به سرعت در شبکه های اجتماعی دست به دست شد.اما این خبر که بسیاری از کاربران آن را باور... ادامه مطلب

بریتانیا: دولت روسیه مسئول حملات سایبری به سایت‌های گرجستان است

دولت بریتانیا عنوان کرده که مسئولیت حملات سایبری گسترده به بیش از ۲۰۰۰ وب سایت کشور گرجستان در سال گذشته، دولت روسیه است. این ادعا را خود کشور گرجستان و آمریکا نیز تایید می‌کنند، اما روسیه آن را از اساس کذب خوانده است.دولت بریتانیا می‌گوید آژانس امنیتی ارتش روسیه که با نام GRU نیز شناخته... ادامه مطلب

روسیه توسط ترول‌های اینترنتی به کمپین انتخاباتی رقیب ترامپ کمک می‌کند

دیروز اخباری منتشر شد که از حمایت روسیه برای برنده شدن مجدد دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو می‌گفت. امروز اما خبرها حاکی از کمک به برنی سندرز هستند و به نظر می‌رسد روسیه هنوز به جمع بندی نرسیده که از چه کسی باید حمایت کند.جزئیات کمی از کمک‌رسانی های روسیه به کمپین... ادامه مطلب

روسیه تمام تراکنش های رمزارز را در دسته پولشویی قرار می دهد

بانک مرکزی روسیه قوانین جدیدی در رابطه با تراکنش های مشکوک منتشر کرد که بر اساس آنها تمام تراکنش های رمزارز در دسته بندی خطر احتمالی پولشویی قرار می گیرند.بانک مرکزی روسیه (CBR) برای اولین بار از سال 2012 قانون P-375 را به روز کرد. در قوانین جدید همه نشانه های فعالیت های مشکوک مرتبط... ادامه مطلب

سرویس امنیت فدرال روسیه خواستار دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران شد

سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) به برخی شرکت های اینترنتی بزرگ در روسیه دستور داده تا مجوز دسترسی به پیام ها و اطلاعات شخصی کاربران را به این آژانس امنیتی بدهند.بسیاری از شرکت های اینترنتی در روسیه در لیستی قرار دارند که آنها را در صورت درخواست آژانس های امنیتی این کشور، وادار به افشای داده های... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟