با انتشار بنچمارکی از چیپست کایرین 980 هواوی، اسنپدراگون 845 به تاریخ پیوست

با انتشار بنچمارکی از چیپست کایرین 980 هواوی، اسنپدراگون 845 به تاریخ پیوست

کایرین ۹۸۰، تازه ترین چیپست پرچمدار هواوی اخیراً یک تست بنچمارک را پشت سر گذاشته و به نظر می رسد باید منتظر پردازنده ای قدرتمند در هواوی میت ۲۰ باشیم. در جریان نمایشگاه IFA، هواوی با نمایش اسلایدهایی مدعی شد که کایرین ۹۸۰ از نظر پرفورمنس بهبودی ۳۰ درصدی نسبت به چیپست های ۱۰ نانومتری نظیر اسنپدراگون ۸۴۵ را به ارمغان می آود.

حالا نتایج تست بنچمارک کایرین ۹۸۰ هم دقیقاً چنین بهبود عملکردی نسبت به اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام را تایید می کنند. نکته مهمی که باید در نظر داشت آن است که به تبع استفاده از فرآیند ۷ نانومتری در تولید کایرین ۹۸۰، علاوه بر بهبود ۳۰ درصدی عملکرد باید منتظر بهبود ۳۰ درصدی عمر باتری نیز بود؛ همین موضوع درباره چیپست A11 موجود در آیفون های ۲۰۱۸ هم مصداق دارد.

چیپست منتسب به کایرین 980

برتری فرآیند ۷ نانومتری نسبت به فرآیند ۱۰ نانومتری استفاده شده در اسنپدراگون ۸۴۵ درباره تمام چیپست ها مصداق خواهد داشت و از این بابت صرفاً به کایرین ۹۸۰ محدود نمی شود.

گفتنی است که صبح امروز بنچمارکی منتسب به اسنپدراگون ۸۵۵ در گیک‌بنچ نیز نشان داد که عملکرد تک هسته ای این چیپست حدود ۳۰ درصد بهتر از اسنپدراگون ۸۴۵ است؛ هرچند که نتوانست از پس چیپست نسل بعد اپل برآید.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato