نتایج یک تحقیق: کاربران فیسبوک نسبت به آن هشیار تر و بدبین‌ تر شده‌اند

نتایج یک تحقیق: کاربران فیسبوک نسبت به آن هشیار تر و بدبین‌ تر شده‌اند

طبق نتایج بدست آمده از تحقیقی که اخیرا روی یک جامعه ۴,۵۹۴ نفره صورت گرفته، حدود ۲۶ درصد از این افراد در بازه زمانی ۲۹ ماه می تا ۱۱ ژوئن امسال، اپلیکیشن فیسبوک را به طور کامل از موبایل‌های خود پاک کرده‌اند.

از این گروه فقط ۹ درصد به دانلود اطلاعات شخصی خود تمایل نشان داده‌اند اما در عوض ۵۴ درصد آن‌ها ترجیح داده‌‌اند که تنظیمات حریم خصوصی فیسبوک را تغییر بدهند. همچنین ۴۲ درصد افراد هم اپلیکیشن را پاک نکرده و فقط به مدت چندین هفته از آن کناره‌گیری کرده‌اند.

نتایج دیگر این تحقیق نشان داد که جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله (۴۴ درصد افراد) در مقایسه با افراد بالای ۶۵ سال (۱۲ درصد افراد) تمایل بیشتری به پاک کردن فیسبوک نشان داده‌اند. این در حالیست که تنها یک نفر از سه نفر جامعه آماری فوق، تنها به تقویت تنظیمات حریم خصوصی اپلیکیشن اکتفا کرده‌اند.

جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله تمایل بیشتری به پاک کردن فیسبوک داشته‌اند

اما در مورد کناره‌گیری موقت از فیسبوک، جامعه آماری اول و دوم تفاوت زیادی با هم نداشتند. به طوری که ۴۰ درصد از جوانان و ۴۷ درصد از بزرگسالان تصمیم گرفتند که اپلیکیشن را برای مدت کوتاهی ترک کنند.

شکی نیست که رسوایی بزرگ کمبریج آنالیتیکا در حاصل شدن این نتایج نامطلوب تأثیر بسزایی داشته. حتما به خاطر دارید که این مؤسسه اطلاعات خصوصی ۸۷ میلیون نفر از کاربران فیسبوک را به طور مخفیانه برای کمک به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به سرقت برده بود و این موضوع غول شبکه‌های اجتماعی را به دردسر عظیمی انداخت.

از دیگر نتایج جالب توجه این تحقیق می‌توان به برابر بودن تعداد جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های عضو فیسبوک اشاره کرد. به نظر می‌رسد که هر دو حزب از نظر تعداد کاربرانی که اپلیکیشن را پاک کرده یا برای مدتی از آن کناره‌گیری کرده‌اند، مساوی هستند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato