بنچمارک های منتسب به 3 پردازنده نسل 9 اینتل منتشر شد

بنچمارک های منتسب به 3 پردازنده نسل 9 اینتل منتشر شد

به تازگی بنچمارک هایی منتسب به ۳ پردازنده نسل ۹ اینتل فاش شده که اطلاعاتی در مورد مشخصات آنها را نیز در اختیارمان قرار می دهد.

به نظر می رسد تمامی این پردازنده ها با سرعت ساعت استاندارد خود آزمایش شده اند. بر این اساس پردازنده ۸ هسته ای Core i9-9900K، در حالت کارکرد تک هسته ای به سرعت ۵ گیگاهرتز دست یافته در حالی که این میزان برای حالت چند هسته ای ۴.۷ گیگاهرتز است. اینتل توانسته به لطف فرایند تولید ++۱۴nm (نسل سوم معماری ۱۴نانومتری اینتل) به سرعت بالاتر در پردازنده های خود دست یابد.

پردازنده Core i9-9900K

در بین این پردازنده ها اولین مورد Core i9-9900K است؛ پردازنده ای از نوع آنلاک (با قابلیت اورکلاک) که به امتیاز گیکبنچ ۶۲۴۸ و ۳۳۰۳۷ در کارکرد تک هسته ای و چند هسته ای دست یافته است. این میزان برای پردازنده های معمول مبتنی بر سوکت LGA 1151 بالاترین اعدادی است که تاکنون ثبت شده. این مدل به ۸ هسته پردازشی در کنار ۱۶ رشته پردازشی (ترِد)مجهز شده است.

پردازنده نسل 9 اینتل

پردازنده Core i7-9700K

پردازنده دوم Core i7-9700K است که مشابه با مورد قبلی پسوند K آن نشان از آنلاک بودن آن دارد. این پردازنده در آزمایش های تک هسته ای و چند هسته ای به امتیازهای ۶۲۹۷ و ۳۰۱۵۲ دست یافته. با توجه به اینکه تفاوت فرکانس کاری آن با ۹۹۰۰K تنها ۱۰۰ مگاهرتز است، در کارکرد تک هسته ای تفاوت چندانی با مدل بالاتر ندارد.

در مقایسه با پردازنده ۲۷۰۰X از سری رایزن ۷  از AMD با ۱۶ رشته پردازشی، کارایی بالاتری در حالت تک هسته ای ثبت شده. این در حالی است که Core i7-9700K دارای ۸ رشته پردازشی است.

پردازنده نسل 9 اینتل

پردازنده Core i5-9600K

در نهایت بنچمارک های مرتبط با Core i5-9600K منتشر شده که خبر از امتیازهای ۶۰۲۷ و ۲۳۴۷۲ برای آزمایش های تک هسته و چند هسته ای می دهد. این بار هم امتیاز تک هسته ای مشابه با دو مورد دیگر است. در حالی که به دلیل تعداد رشته های کمتر، در حالت چند هسته ای کارایی پایین تری ثبت شده است.

در مقایسه باید اشاره کرد که i5-8600K در تست های تک هسته ای امتیازی در حدود ۵۰۰۰ را ثبت کرده بود و این میزان برای چند هسته ای بین ۱۹ هزار تا ۲۰ هزار بود. به این ترتیب می توان گفت که در پردازنده جدید شاهد بهبود کارایی قابل توجه هستیم.

پردازنده نسل 9 اینتل

پردازنده های نسل ۹ اینتل قرار است با چیپست های مادربورد سری ۳۰۰ فعلی و نیز Z390 جدید اینتل سازگار باشند. از خصوصیات این سری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اولین پردازنده Core i9 از سری S با کارایی بالا از اینتل
  • تا ۸ هسته پردازشی
  • با پشتیبانی از نسل دوم درگاه های USB 3.1 و شبکه های بیسیم AC یکپارچه اینتل
  • تا ۱۶ رشته پردازشی (ترِد)، فرکانس کاری تا ۵ گیگاهرتز، تا ۱۶ مگابایت کش و پشتیبانی تا ۴۰ خط پلتفرم PCI اکسپرس
  • پشتیبانی از حافظه های اینتل اپتین و نیز SSD های اپتین
  • پشتیبانی از تاندربولت ۳

هنوز قیمت های این پردازنده ها مشخص نشده. انتظار می رود در ماه سپتامبر (انتهای شهریور تا اوایل مهر ماه) از پردازنده های نسل ۹ اینتل رونمایی شود.

ویجیاتو
نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato