ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

جولیان آسانژ سردبیر جدید ویکی لیکس را انتخاب کرد

چند وقتی است که دولت اکوادور دسترسی جولیان آسانژ ، موسس ویکی‌لیکس به ارتباطات اینترنتی را قطع کرده و وی دیگر قادر به ارسال توییت یا هر پیام دیگری از سفارت این کشور در لندن نیست. ...

امین قیاسی
نوشته شده توسط امین قیاسی | ۷ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۰

چند وقتی است که دولت اکوادور دسترسی جولیان آسانژ ، موسس ویکی‌لیکس به ارتباطات اینترنتی را قطع کرده و وی دیگر قادر به ارسال توییت یا هر پیام دیگری از سفارت این کشور در لندن نیست. حال از آنجایی که او دیگر نمی‌تواند مسئولیت سردبیری ویکی لیکس را عهده دار شود، تصمیم گرفته تا فرد جدیدی بنام کریستین هرافنسون (Kristinn Hrafnsson) را به عنوان جایگزین خود برگزیند.

جولیان آسانژ

آسانژ طی 6 سال اخیر در سفارت این کشور زندگی کرده تا از دستگیری خود به اتهام تجاوز جنسی در کشور سوئد جلوگیری کند. دولت جدید اکوادور به حفاظت از «جولیان آسانژ»، بنیانگذار ویکی لیکس در سفارت این کشور تمایل چندانی ندارد و او را چیزی فراتر از دردسر خوانده است. ظاهرا این مسئله وارد فاز جدیدی شده چرا که منابع آگاه در گفتگو با نشریه «تایمز لندن» و CNN از اخراج قریب الوقوع او خبر داده اند.

حال تمامی این اتفاقات موجب شده که کریستین هرافنسون خبرنگار ایسلندی الاصل و مدیر پروژه‌های قانونی ویکی لیکس به عنوان سردبیر فعلی این سایت برگزیده شود. حال آسانژ با اینکه نمی‌تواند در روند مطالب ویکی لیکس دخالت کند، هنوز قصد دارد به عنوان ناشر فعالیتش در کمپانی یاد شده را ادامه دهد.

جولیان آسانژ

گزارش شده انتصاب مدیریت جدید قرار نیست روند عملیات روزانه‌ی ویکی لیکس را تغییر دهد چرا که انتصاب هرافنسون بیشتر حالتی تشریفاتی دارد و وی تنها قصد دارد کمپانی را در وضعیت فعلی‌اش ثابت نگاه دارد.

البته ثابت نگه داشتن شرایط می‌تواند مسئولیت دشواری برای مدیر جدید تلقی شود چرا که چندی پیش ۱۲ تبعه روس به هک سیستم های انتخاباتی آمریکا متهم شدند و کارشناسان آمریکایی باور دارند که هکر‌ها این مدارک را در اختیار ویکی لیکس قرار دادند تا آنها بالغ بر ۵۰ هزار سند سرقت شده توسط جاسوسان روسی را در مقیاسی گسترده منتشر کنند.

جولیان آسانژ

این مسئله جدای از ادعاهای قانونی مطرح شده یکی از اصلی‌ترین دلایل تعقیب سردبیر اسبق ویکی لیکس به شمار می‌رود. حال مشخص نیست پس از رهایی آسانژ، او دوباره به فعالیت خود با عنوان سردبیری ادامه خواهد داد یا خیز.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی