ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

دادگاه بریتانیا استرداد جولیان آسانژ به ایالات متحده را تایید کرد

یک دادگاه در بریتانیا استرداد «جولیان آسانژ»، بنیانگذار «ویکی‌لیکس» به ایالات متحده به اتهام جاسوسی را رسما تایید کرد. موسس ویکی‌لیکس که می‌تواند به این حکم اعتراض کند و خواستار تجدیدنظر شود، در جلسه دادگاه ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۵:۵۶

یک دادگاه در بریتانیا استرداد «جولیان آسانژ»، بنیانگذار «ویکی‌لیکس» به ایالات متحده به اتهام جاسوسی را رسما تایید کرد.

موسس ویکی‌لیکس که می‌تواند به این حکم اعتراض کند و خواستار تجدیدنظر شود، در جلسه دادگاه وست مینستر بطور ویدیویی شرکت کرد. به گفته یکی از وکلای او، این دادگاه 7 دقیقه‌ای لحظه‌ای کوتاه اما مهم در پرونده آقای آسانژ به حساب می‌آید.

پس از اینکه قاضی دادگاه حکم استرداد به ایالات متحده آمریکا را تایید کرد، وکیل آقای آسانژ، «مارک سامرز» اعلام کرد که گزینه‌ای جز ارسال پرونده به وزیر کشور ندارد. در حال حاضر تیم وکلای آقای آسانژ قادر به ارائه مدارک تازه به دادگاه نبودند، اما به گفته سامرز پیشرفت‌هایی تازه‌ای در این زمینه صورت گرفته است.

دادگاه قبلا درخواست تجدیدنظر جولیان آسانژ را رد کرده بود

جلسه کوتاه دادگاه پس از آن صورت گرفت که ماه گذشته میلادی دادگاه عالی بریتانیا درخواست تجدیدنظر آسانژ برای عدم استرداد به ایالات متحده را رد کرد. این تجدیدنظر بعد از آن انجام شد که اواخر سال 2021 دیوان عالی دادگستری لندن در حکمی اعلام کرد که موسس ویکی‌لیکس می‌تواند از عالی‌ترین دادگاه بریتانیا درخواست تجدیدنظر کند.

وکلای آسانژ در کنار اینکه می‌توانند پرونده را به وزیر کشور بریتانیا، «پریتی پتل» ارجاع دهند، می‌توانند راه‌های دیگری برای مقابله با استرداد موسس ویکی‌لیکس به ایالات متحده را هم در پیش بگیرند که شامل ایجاد چالش درباره سایر موضوعات حقوقی است.

جولیان آسانژ

آسانژ که با یک ژاکت و کروات از طریق تماس ویدیو از زندان امنیتی «بلمارش» در این جلسه حاضر بود، تنها نام و تاریخ تولدش را تایید کرد.

تایید حکم استرداد آسانژ به آمریکا واکنش برخی مقامات بریتانیا را در پی داشته. برای مثال «جرمی کوربین»، رهبر سابق حزب کارگر بریتانیا گفته امیدوار است که وزیر کشور مسئولیت سنگین خود برای حمایت از آزادی بیان، خبرنگاری و دموکراسی را تشخیص دهد.

باید منتظر ماند و دید در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد و آیا پس از سال‌ها، آسانژ به ایالات متحده بازمی‌گردد و محاکمه می‌شود یا اینکه وزیر کشور بریتانیا از چنین کاری جلوگیری می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی