ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رد درخواست عدم استرداد جولیان آسانژ
تکنولوژی

درخواست عدم استرداد جولیان آسانژ رد شد؛ موسس ویکی لیکس در راه آمریکا؟

نزدیک به دو ماه پیش عالی‌ترین دادگاه بریتانیا اعلام کرد که «جولیان آسانژ»، موسس وب‌سایت ویکی لیکس می‌تواند درباره استردادش به آمریکا درخواست تجدیدنظر کند، اما حالا از رسیدگی به این درخواست خودداری کرده است. ...

نیما جلالی
نوشته شده توسط نیما جلالی | ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۵:۴۵

نزدیک به دو ماه پیش عالی‌ترین دادگاه بریتانیا اعلام کرد که «جولیان آسانژ»، موسس وب‌سایت ویکی لیکس می‌تواند درباره استردادش به آمریکا درخواست تجدیدنظر کند، اما حالا از رسیدگی به این درخواست خودداری کرده است.

جولیان آسانژ، موسس ویکی لیکس است که هم اکنون 50 سال سن دارد. آسانژ از سال 2010 به دلیل تاثیرگذاری در انتشار هزاران سند محرمانه تحت تعقیب قرار گرفته است. وی در نهایت دستگیر شد و به یک زندان در لندن انتقال یافت. آسانژ درخواست تجدید نظر در حکم استردادش را دارد، اما ظاهرا آسانژ نتوانسته مانع از بروز این اتفاق شود.

جولیان آسانژ به آمریکا بازمی‌گردد؟

رد درخواست عدم استرداد جولیان آسانژ

دادگاه عالی بریتانیا درخواست تجدید نظر جولیان آسانژ را دریافت کرده، اما از رسیدگی به آن خودداری کرده است. سخنگوی این دادگاه می‌گوید که این درخواست قابل قبول نیست، زیرا هیچ نکته قانونی قابل بحثی در آن وجود ندارد.

اتهام اصلی آسانژ، همکاری در توطئه علیه آمریکاست. آمریکا یک کیفرخواست 18 موردی برای آسانژ صادر کرده که او را متهم به همکاری با «چلسی منینگ»، یک سرباز سابق آمریکایی در انتشار اسناد و اطلاعات محرمانه ارتش این کشور می‌کند. در این کیفرخواست گفته شده که کارهای آسانژ، امنیت ملی آمریکا را با خطر آسیب جدی مواجه کرده است.

او به دلیل اتهاماتش تحت بازداشت قرار گرفت و قرار بر این شد که به خاک این کشور بازگردد. در ابتدا یک دادگاه بریتانیایی به دلیل تهدیدات موجود برای سلامتی جولیان آسانژ، درخواست استرداد به آمریکا را رد کرد. با این حال دیوان عالی بریتانیا در نهایت با این امر موافقت کرد.

ویکی لیکس اعلام کرده که اکنون انتظار می‌رود تنها وزیر کشور بریتانیا بتواند تعیین کند که سرنوشت او به چه نحو رقم بخورد. اگر وزیر کشور بریتانیا، «پریتی پتل» این حکم را تأیید کند، آسانژ هنوز فرصت اعتراض خواهد داشت، زیرا هنوز درخواست او مورد بررسی قرار نگرفته است. بنابراین او همچنان می‌تواند امیدوار باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • molavy
    molavy | ۲۵ اسفند ۱۴۰۰

    خخخخ
    شما میتونی درخواست بدی ولی کیه که توجه کنه
    برو آمریکا تا آزادی بیانت کنند

مطالب پیشنهادی