واردات ۱۶ هزار موبایل بدون مسافرت خارجی توسط یک متهم فراری

واردات ۱۶ هزار موبایل بدون مسافرت خارجی توسط یک متهم فراری

دادستان تهران در حاشیه نشست با مدیران گمرک کشور از صدور سه کیفرخواست در رابطه با پرونده‌های تلفن همراه و ارسال آن‌ها به دادگاه‌های ویژه خبر داد.

«عباس جعفری دولت آبادی» با ابراز امیدواری نسبت به اینکه این جلسه به حل برخی ابهامات و توقف قاچاق کالا کمک کند به موردی اشاره کرد که در آن فردی تلفن‌های همراه قاچاق را در قالب مسافربری به کشور وارد کرده است:

«فردی که متواری است بدون اینکه مسافرتی داشته باشد و یا از کشور خارج شود با ثبت در سامانه توانسته است ۱۶ هزار تلفن همراه را وارد کشور کند.»

دولت آبادی خاطرنشان کرد که امیدواریم گمرک منافذ را ببندد و در بخش ورود کالا کنترل بیشتری داشته باشد.

دادستان تهران با اشاره به نکته مثبتی که در جلسه امروز مورد تاکید قرار گرفت، ادامه داد: «کشور به کالا‌های بیشتری نیاز دارد و گمرک باید در بخش‌هایی که کالا‌ها صحیح وارد شده کمک کند تا کالاها زودتر وارد شوند. مدیرعامل گمرک در این جلسه توضیحات خوبی مبنی بر کاهش زمان این اقدام ارائه کردند که بر اساس آن زمان به حداکثر پنج ماه کاهش یافته است. ما امیدواریم شاهد ورود راحت‌تر و صحیح‌تر کالا‌هایی که مشکل قانونی برای ورود نداشتند، باشیم.»

گفتنی‌ست که طرح رجیستری از یک سال قبل برای مبازره با قاچاق موبایل به داخل کشور آغاز شد. طبق این طرح کلیه واردکنندگان باید گوشی‌های وارداتی خود را در سامانه رجیستری کشور ثبت و به ازای واردات هر کدام مبلغی پرداخت کنند. همچنین مسافرانی که از خارج کشور تلفن همراه وارد می‌کنند هم باید گوشی وارد شده را ثبت و مبلغ رجیستری را بپردازند.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato