500 کیلومتر در ساعت؛ اولین اطلاعات از رکورد شکنی بزرگ هنسی ونوم F5

500 کیلومتر در ساعت؛ اولین اطلاعات از رکورد شکنی بزرگ هنسی ونوم F5

500 کیلومتر در ساعت؛ اولین اطلاعات از رکورد شکنی بزرگ هنسی ونوم F5

کمپانی هنسی از برنامه خود برای عبور از مرز سرعت ۳۰۰ مایل (معادل ۴۸۲ کیلومتر) و دستیابی به رکورد ۳۱۱ مایل (۵۰۰ کیلومتر) در ساعت خبر داده است. این تیونر و خودروساز تگزاسی اخیرا اعلام کرده که قصد دارد با ابر خودروی ونوم F5 مرزهای سرعت زمینی برای یک اتومبیل خیابانی را جابجا کند.

در مصاحبه ای که مدیرعامل و بنیانگذار این شرکت با نشریه آنلاین Motor Authority داشته، گفته:

در حال حاضر تست های CFD و مهندسین ما می گویند که برای دستیابی به سرعتی بیش از ۳۰۰ مایل به قدرتی در حدود ۱۵۲۰ اسب بخار نیاز داریم. من دوست دارم به سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کنیم.

یکی از چالش هایی که پیش روی هنسی قرار دارد، یک مسیر مستقیم طولانی است تا ونوم F5 بتواند به رکورد یاد شده دست پیدا کند. باند مرکز فضایی کندی که هنسی معمولا در آنجا اقدام به رکوردگیری می کند، فضای کافی برای رسیدن به سرعت ۲۸۰ مایل (معادل ۴۵۰ کیلومتر) را دارد.

آقای هنسی معتقد است برای ثبت چنین رکورد شگفت انگیزی احتمالا یک اتوبان طولانی را موقتا خواهند بست، مثل کاری که کوئنیگ زگ با سوپر اتومبیل Agera RS به منظور ثبت رکورد ۴۴۴.۶ کیلومتر در مسیری خالی در نوادا انجام داد.

در طول همایش خودرویی مونته ری، هنسی از موتور شگفت انگیز ونوم F5 رونمایی کرد. این موتور V8 حجمی برابر با ۷.۶ لیتر داشته و از طریق دو توربوشارژر تغذیه می شود. با چنین مشخصات قابل توجهی، موتور آلومینیومی هنسی توانایی تولید ۱۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۷۶۲ نیوتن متر گشتاور را دارد که در نوع خود بی نظیر است.

هنسی سعی می کند وزن ابر خودروی ونوم F5 را در حوالی ۱۳۶۰ کیلوگرم نگه دارد. برای دستیابی به این هدف استفاده گسترده از فیبر کربن در دستور کار قرار گرفته؛ شاسی اختصاصی نیز به احتمال زیاد از مواد سبک وزن ساخته خواهد شد.

ضریب درگ ۰.۳۳ دیگر فاکتوری است که هنسی بر روی آن تاکید می کند. این ضریب اگر چه رقمی قابل تحسین است، اما با رقیبی مثل SSC تواتارا کمی فاصله دارد.

طبق برنامه ریزی های انجام شده، تنها ۲۴ دستگاه از هنسی ونوم F5 با قیمت ۱.۶ میلیون دلار تولید می شود. از این تعداد ۱۲ دستگاه مخصوص خاک ایالات متحده در نظر گرفته شده؛ جالب اینکه از ۲۴ دستگاه موجود، تنها ۷ دستگاه آن هم برای مشتریان دیگر کشورها باقی مانده است.

hennessey-venom-f5-monterey (1)

ناگفته نماند برای ثبت رکورد خارق العاده ۵۰۰ کیلومتر در ساعت توسط هنسی ونوم F5 باید تا اواخر ۲۰۱۹ منتظر بمانیم. در کنار چالش های فنی و ایرودینامیکی باید دید آیا این کمپانی نیز با چالش تایرهای مناسب برای سرعت های بسیار بالا مواجه خواهد شد یا خیر.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل