نام استانداردهای شبکه وای فای ساده تر می شود؛ وای فای 6 به جای 802.11ax

نام استانداردهای شبکه وای فای ساده تر می شود؛ وای فای 6 به جای 802.11ax

نام استانداردهای شبکه وای فای ساده تر می شود؛ وای فای 6 به جای 802.11ax

در سال های اخیر نسل های متعددی از وای فای از راه رسیده اند اما همه آنها نام های گیج کننده ای داشته اند: ۸۰۲.۱۱n ،۸۰۲.۱۱ac و مواردی از این قبیل. اما نسل بعدی، یعنی ۸۰۲.۱۱ax قرار است نام ساده تری داشته باشد: وای فای ۶ (WiFi 6).

این نام گذاری ساده تر به تولید کننده ها، اپراتورها و مهم تر از همه به کاربران کمک می کند راحت تر نسل های متعدد وای فای و پیشرفت های آنها نسبت به نسل های قبلی را درک کنند.

وای فای 6
روتر وای فای ROG Rapture GT-AX11000 ایسوس با پشتیبانی از استاندارد ۸۰۲.۱۱ax

اتحادیه وای فای (Wi-Fi Alliance)  که استانداردهای حوزه وای فای را تعریف می کند برای استاندارد ۸۰۲.۱۱n نام وای فای ۴ و برای ۸۰۲.۱۱ac نام وای فای ۵ را در نظر گرفته است. البته به نظر می رسد این نام های جدید توسط مراجع قانون گذاری مرتبط با ارتباطات استفاده نشود و احتمالاً همچنان این نهادها از نام های فنی تر پیشین استفاده خواهند کرد. اما اتحادیه وای فای انتظار دارد نام های جدید به میزان گسترده ای استفاده شود.

پیش از این شرکت های متعددی از روترهای بیسیم مبتنی بر استاندارد وای فای ۸۰۲.۱۱ax رونمایی کرده بودند. ایسوس با ROG Rapture GT-AX11000 و RT-AX88U و دی لینک با روترهایی از جمله AX11000 Ultra Wi-Fi Router به استقبال این استاندارد آمده بودند البته در آن زمان نام وای فای ۶ شنیده نمی شد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل