تولید و فروش تبلت‌ها تا سال ۲۰۲۳ کاهش می‌یابد

تولید و فروش تبلت‌ها تا سال ۲۰۲۳ کاهش می‌یابد

بنابر آخرین ارزیابی‌های دیجی تایمز از بازار، پیش‌بینی می‌شود که تولید و فروش تبلت‌ها تا سال ۲۰۲۳ با کاهش رو به رو باشد. فروش تبلت‌ها در سال جاری به ۱۴۱ میلیون واحد کاهش پیدا کرده است و به طور مشابه پیش‌بینی می‌شود که این عدد در سال ۲۳-۲۰۲۱ به ۱۲۰ میلیون واحد کاهش پیدا کند. این کاهش فروش احتمالا به خاطر افزایش سایز تلفن‌های هوشمندیست که اخیرا به عنوان پرچمدار عرضه و معرفی شده‌اند.

تاثیر افزایش اندازه‌ی صفحات تلفن‌های هوشمند روی فروش تبلت‌هایی که صفحه نمایش بزرگتری دارند حداقلی است و احتمال می‌رود تعداد فروش این تبلت‌ها در سال‌های آتی با افزایش رو به رو شود. پیش‌بینی می‌شود این دسته از تبلت‌ها علی رغم پیشرفت روز افزون تلفن‌های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ به پیشرفت خود ادامه دهند. دیجی تایمز در گزارش خود اینگونه نوشته:

انتظار می‌رود تبلت‌هایی که صفحه نمایش ۹ اینچ به بالا دارند با فزایش فروش مواجه شوند، چرا که درخواست بازار برای جایگزینی مدل‌هایی با صفحه نمایش کوچکتر بالاست و همچنین بسیاری از این تبلت‌ها برای امور آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند که نیازمند صفحات بزرگتریست.

اما موضوع مطرح شده در گزارش بالا، در رابطه با تبلت‌ها با صفحه نمایش‌های کوچکتر کاملا برعکس است. پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۳ هر سال میزان فروش تبلت‌های کوچکتر ۲ تا ۳ درصد کاهش یابد. برای متعادل نگه داشتن این فروش احتمالا تولید کننده‌ها تبلت‌های کوچکتر خود را با تخفیف به فروش برسانند. تبلت‌هایی با صفحه نمایش حدود ۷ اینچ احتمالا فروششان ۱۰ تا ۲۰ درصد با کاهش رو به رو خواهد شد.

اخیرا اپل و دیگر شرکت‌های تولید کننده‌ی تلفن‌های هوشمند به معرفی گوشی‌های ۶.۵ اینچی پرداخته‌اند و به نظر بعید می‌رسد در شرایط فعلی شرکت‌های تولید کننده‌ی موبایل‌ بخواهند صفحه نمایش خود را بیش از این‌ها بزرگ نمایند. بنابراین تا حدی می‌توان انتظار داشت فشار روی بازار تبلت‌ها کاهش یابد. طبق این گزارش پیش‌بینی می‌شود که در سال‌های آینده میانگین اندازه‌ی تبلت‌ها بین ۹.۷ اینچ تا ۱۲.۷ اینچ باشد.

البته در این بین احتمالا اپل تنها شرکتی خواهد بود که تولید تبلت‌های خود را کاهش نمی‌دهد. این شرکت آمریکایی قصد دارد میزان تولید تبلت‌های خود را در پنج سال آینده گسترش دهد و با تبلت‌هایی در سایز‌های مختلف به بازار بیاید. همچنین یکی دیگر از دلایل این اقدام به خاطر عمر طولانی تر تبلت‌های اپل نسبت به تبلت‌های اندرویدی باشد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato