مدیر بازاریابی ایرانسل: برنامه‌های جدیدی برای مقابله با سودجویی در سرویس ارزش افزوده داریم

«باقر صمدی» مدیر کل بازاریابی ایرانسل، اپراتورها را بخشی جزیی از سرویس های ارزش افزوده اعلام کرد و به دیجیاتو گفت که این همه دردسر و حرف و حدیثی که پشت اپراتورها بر سر این مسائل زده می‌شود بی انصافی است. او تاکید کرد که اپراتورها در این حوزه نقش یک پلتفرم ارائه محتوا را دارند و بخش اعظمی از این موضوع مربوط به نهادها و شرکت‌های دیگر است.

صمدی باور دارد که شرکت‌های تولید کننده محتوا، شرکت‌های تبلیغاتی و... در این میان بیشترین نقش را در زمینه VAS ها دارند و اپراتور جزیی کوچک از این اکوسیستم است:

«اپراتورها ملزم به رعایت یک سری اصول هستند که ایرانسل آنها را مراعات می‌کند. ما به مشترک اطلاع رسانی می‌کنیم وسیستم نظارتی قوی و مختلفی در این راه داریم که موارد مشکوک را کشف و بعد از بررسی در صورت مشکل دار بودن، آن را متوقف کرده و مبالغ را هم به مشترکین برمی‌گردانیم.»

سرویس‌های ارزش افزوده

او اما تاکید کرد که مبالغ بازگشتی آنچنان بالا نبوده و شاید سی چهل موقعیت بوده که چنین بازگشت وجهی رخ داده و مبالغ این بازگشت‌ها چندان زیاد نبوده است: «عمده تهدیدی که ما در این حوزه می‌بینیم در فضای خارج از اپراتور است.»

صمدی به دیجیاتو می‌گوید که تایید دو مرحله‌ای و Notify شدن و موارد دیگری را در سیستم خود دارند و سعی می‌کنند در این باره اطلاع رسانی هم کنند. او تاکید دارد که مارکت‌های اندرویدی هم باید توجه کنند که اپلیکیشن‌ها بنا به کارکردشان از مخاطب دسترسی بگیرند و روی این موضوع دقت کنند:

«کاربران هم باید مواظب باشند که چه دسترسی به اپلیکیشن‌ها می‌دهند و خودشان راه را برای سودجویی کلاهبرداران باز نکنند. سیستم ما هم در حال تغییر و تحولاتی در این زمینه هست در آینده بسیار نزدیک می‌توانیم رونمایی خواهد شد و به واسطه این تحولات، مشکلات مردم بسیار کمرنگ‌تر خواهد شد.»

سرویس‌های ارزش افزوده

مدیر بازاریابی ایرانسل میزان در آمد اپراتور از سیستم‌های ارزش افزوده را نهایتا ۹ درصد می‌داند و سود داخلی را ۵ درصد معرفی می‌کند و باور دارد که در برخی مواقع بی‌خیال شدن این درآمد شاید بهتر باشد تا این حرف و حدیث‌ها به اپراتور و برند اپراتور زده شود. او به دیجیاتو می‌گوید:

«در هر صورت در این حوزه عده زیادی مشغول به فعالیت هستند و شغل‌های زیادی در آنها ایجاد شده و ما هم قصد بستن و همکاری نکردن را نداریم؛ ضمن اینکه بسیاری از این سرویس‌ها هم واقعا کارآمد هستند و به درد مشترکین می‌خورند؛ اما در واقع این همه فحشی که اپراتور بابت سودجویی و اقدام غیرقانونی عده‌ای خارج از حیطه اپراتور واقعا بی‌انصافی است.»

او همچنین ضمن رد ادعای FCPها مبنی بر اینکه اپراتورها با افزایش نرخ Voice جبرانی برای دامپینگ قیمتی نرخ اینترنت و دیتایشان دارند به دیجیاتو گفت:

«ما به بازار و کشش اقتصادی مردم نگاه ویژه‌ای داریم و همین افزایش قیمت جزیی فعلی هم کلی اعتراضات به همراه داشت. قیمت‌های ما در چارچوب قانون قرار دارد و این ادعا که ما دامپینگ می‌کنیم صحیح نیست بلکه به جیب مردم و وضعیت اقتصادی و مارکت نگاه خاصی داریم.»

سرویس‌های ارزش افزوده

صمدی در رابطه با خواسته‌هایشان در قبال اپراتورهای مجازی و شرط‌های این اپراتور برای همکاری با آنها هم به دیجیاتو گفت:

«قرار نبود که این اپراتورها وارد مارکت عمومی شوند و به نوعی رقیب اپراتورها شوند، در این حالت طبیعی است که ما هم تمایل چندانی به همکاری و ارائه تخفیف به آنها نداشته باشیم. حرف ما اینست که اپراتورهای مجازی یک برنامه‌ای ارائه کنند که به بازارهای ناب و دست نخورده وارد بشوند و بتوانند یک درآمد جانبی برای ما به همراه داشته باشند تا بتوانیم با آنها همکاری کنیم و بر اساس منطق به آنها تخفیف دهیم. مثلا فرض کنید اپراتور ما در یک مساله‌ای چون بهداشت تاکنون ورود نکرده و یک اپراتور مجازی می‌تواند با رد شدن بوروکراسی اداری و دیگر مسایل رایج در این حوزه فعالیت و درآمدزایی کند، در این حالت ما با کمال میل حاضر خواهیم بود تا همکاری داشته باشیم و یک رابطه برد برد را شکل دهیم.»

سرویس‌های ارزش افزوده

مدیر بازاریابی ایرانسل هم عقیده دارد که باید جلوی سودجویان سرویس‌های ارزش افزوده گرفته شود، افرادی که جهرمی آنها را در یک برنامه تلویزیونی اختاپوس‌ خواند.

malltina

مطالب مرتبط

MTN با فروش سهام ایرانسل از بازار ایران خارج می‌شود

کمپانی MTN Group که ۴۹ درصد از سهام ایرانسل را در اختیار دارد، از تصمیم خود برای خروج از بازار خاورمیانه و ایران خبر داده است. دلیل این تصمیم کاهش جذابیت‌های این منطقه به خاطر افت سودآوری و تحریم‌های غرب عنوان شده است.MTN یکی از بازیگران اصلی در بازار ارتباطات خاورمیانه و آفریقا است و در... ادامه مطلب

ژوبین علاقبند مدیرعامل گروه مدیریت سرمایه لیان شد

«ژوبین علاقبند» که با مدیریت اسنپ تبدیل به یکی از آشناترین چهره‌های اکوسیستم استارتاپی ایران شد و خرداد ماه پس از ۳ سال، این شرکت را ترک کرد، حالا در جایگاهی جدید و به عنوان مدیرعامل «گروه مدیریت سرمایه لیان» شروع به کار کرده است. علاقبند در گفتگویی با دیجیاتو از دلایل ترک اسنپ و همچنین... ادامه مطلب

ایرانسل برنده جایزه سال تحول دیجیتال ایران شد

ایرانسل «جایزۀ سال تحول دیجیتال ایران»، تندیس زرین رهبری دیجیتال، تندیس زرین زبدگی دیجیتال و تندیس برنزی نوآوری دیجیتال را در چهارمین دورۀ ارزیابی ملی تحول دیجیتال به دست آورد.در مراسم پایانی این ارزیابی که عصر سه‌شنبه، 14 مرداد ماه 1399 در دانشکدۀ مدیریت دانشگاه تهران به دلیل لزوم موازین بهداشتی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی... ادامه مطلب

جریمه وزارت ارتباطات برای اپراتورهای متخلف سنگین‌تر شد

کمیسیون تنظیم مقررات، در مصوبه‌ای که امروز در دولت تصویب شد، اپراتورها را ملزم به توجه به اخطار سازمان تنظیم و بازگرداندن وجوه بسته‌های اینترنت به کاربران کرد؛ نکته مهم این مصوبه اینجاست که حالا وزارت ارتباطات می‌تواند در ازای هر روز تاخیر تا سقف یک دهم درصد از درآمد ناخالص سالیانه‌ی اپراتورها، آن‌ها را... ادامه مطلب

هکرهای منتسب به ایران برای اولین بار در یک حمله سایبری از DoH استفاده کردند

یک گروه هک منتسب به ایران موسوم به Oilrig به اولین گروه هک شناخته شده‌ای تبدیل شد که از پروتکل DNS-over-HTTPS یا DoH در حملاتش استفاده می‌کند.«Vincente Diaz»، از تحلیلگران بدافزار برای آنتی ویروس کسپرسکی می‌گوید گروه هک Oilrig ماه می سال جاری میلادی ابزار جدیدی را به مجموعه ابزارهای خود اضافه کرده است. به... ادامه مطلب

مدیرعامل همراه اول: درآمد ما از اینترنت موبایل تغییری نداشته است

مدیرعامل همراه اول در نامه‌ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص تغییرات اخیر بسته‌های اینترنت همراه اول توضیحاتی داد و تاکید کرد در این تغييرات، هيچگونه نقض مصوبات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويی يا تخلفی صورت نپذيرفته و این تغییر حتی باعث افزایش درآمد همراه اول نیز نشده... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟