کلمه اپل در مراسم رونمایی آیفون های جدید چندبار تکرار شد؟

چندی پیش کارشناسان مشخص کردند که چرا هیچکس در مراسم اپل بیش از ده دقیقه صحبت نکرد. حال تحلیلگران قدمی فراتر برداشتند و به بررسی کلمات عنوان شده در مراسم رونمایی از آیفون‌های جدید پرداختند.

اپل هر ساله شهریورماه یکی از بزرگترین مراسم‌های دنیای تکنولوژی را برگزار می‌کند و توجه تمامی جهانیان را به خود جلب می‌نماید. حال یک گروه تحلیلگر سعی کردند روشی متفاوت برای تماشا و بررسی این مراسم انتخاب کنند. جالب اینجاست مسابقه‌ای هم برای این مسئله برگزار شده و قرار شد به شخصی بتواند تعداد کلمه‌ی سیب عنوان شده در این سخنرانی را پیش بینی کند، جایزه‌ای تعلق گیرد.

همانطور که می‌دانید مراسم اپل تقریباً دو ساعت به طول انجامید و طی آن شخصیت‌های متفاوتی به روی صحنه آمدند. به طور کلی ۱۳۰۶۵ عبارت طی این مراسم عنوان شده که تقریباً با نیمی از کلمات بکار رفته در رمان پیرمرد و دریا ارنست همینگوی برابری می‌کند. بدین ترتیب یک کاربر باهوش می‌توانست طی همین مدت یکی از برترین رمان‌های تاریخ را مطالعه کند.

جدول کلمات اصلی ذکر شده در این مراسم به شرح زیر است:

تعدادکلمهتعدادکلمه
106New147Iphone
70Watch74Apple
55Camera69XS
46Display49Even
43Series45Like
38Well38Really
36Incredible38Beautiful

به طور کلی، ۱۹۵۵ کلمه‌ی مختلف در این مراسم ذکر شده و به طور میانگین در هر جمله، ۱۵.۸۵ عبارت به چشم می‌خورد.

علاوه بر این تحلیلگران مدعی شده‌اند که مسئولین کمپانی کوپرتینویی از ادبیات بسیار مثبتی استفاده کرده‌اند و صفات تفضیلی زیبا، خارق العاده و عالی بارها در این مراسم تکرار شده است.

جالب اینجاست که با بررسی کلمات بکار رفته در این مراسم مشخص می‌شود که سخنگویان اپل به شدن به نظر مخاطبشان اهمیت می دهند و طرفدارانشان تمرکز اصلی‌ آنها به شمار می‌رود چرا که ۲۲۱ بار عبارات تو یا شما در مراسم عنوان گشته، در حالی که کلمه ما تنها ۱۷۷ بار ذکر شده است.

Mobit

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟