تولید محصولات لیفان به بم خودرو رسید؛ تغییر در استراتژی های تولید گروه کرمان خودرو

تولید محصولات لیفان به بم خودرو رسید؛ تغییر در استراتژی های تولید گروه کرمان خودرو

بم خودرو در سال ۱۳۸۱ به عنوان یکی از زیر مجموعه های گروه کرمان خودرو تاسیس گردید. این شرکت در طول دوران خود عرضه محصولات فولکس واگن برزیل را بر عهده داشت و پس از توقف تولید فولکس واگن در ایران نیز برای مدتی به سراغ عرضه هافی لوبو رفت. حالا اما بر اساس برنامه‌ ریزی‌ های انجام‌ گرفته، از زمستان امسال و در راستای توسعه فعالیت ‌های خودروسازان بم، تولید تمامی محصولات برند لیفان از کرمان موتور به این شرکت منتقل خواهد شد.شرکت لیفانشرکت لیفان در سال ۱۹۹۲ در شهر چونچین در کشور چین تاسیس شد. این شرکت که در ابتدا به تولید موتورسیکلت مشغول بود دستاوردهای زیادی نیز در زمینه ساخت و توزیع موتورسیکلت بدست آورده و در سال ۲۰۰۴ به عنوان برترین تولید کننده خصوصی موتورسیکلت در چین شناخته شد.
شرکت لیفان از سال ۲۰۰۵ شروع به فعالیت در زمینه ساخت و عرضه خودروی سواری و ون نمود. این شرکت همچنین به تولید و فروش موتور خودرو نیز می پردازد.
با توجه به سرمایه گذاری انبوه در پروژه های اتومبیل، گروه لیفان به یکی از شرکت هایی تبدیل شده است که بزرگترین خط تولید و مجوز تولید مجموعه ای از محصولات از جمله خودروهای سواری، مینی کار، کامیون، وسایل نقلیه ویژه، اتوبوس و غیره را در اختیار دارد.کرمان موتور از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود در زمینهٔ تولید محصولات لیفان را آغاز کرد و در این مدت با عرضه خودروهای متنوعی ازجمله ۵۲۰، ۶۲۰، ۸۲۰، X50 و X60 توانسته سهم بازار مناسبی را به دست آورد، در این‌ بین لیفان X60 موفق‌ ترین محصول این شرکت و یکی از پرفروش‌ ترین خودروها در کلاس خود بوده است.
خودروسازان بم به ‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌ های کرمان موتور کار تولید خود را با فولکس‌ واگن گل آغاز کرد و هم‌ اکنون نیز تولید خودرو جیلی GC6 را بر عهده دارد.
محصولات شرکت لیفان در ۱۶۵ کشور دنیا در مناطقی از آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکای لاتین عرضه می گردد. در سال ۲۰۱۴ شرکت لیفان به فروش ۲۸۳۱۰۰ دستگاه خودرو، ۱۳۹۳۱۰۰ دستگاه موتورسیکلت، ۳۶۷۴۶۰۰ موتور و ۴۰۱۱۰۰ ماشین صنعتی دست پیدا کرد.

حال باید منتظر ماند و دید که این تغییر استراتژیک چه تفاوتی در نحوه ارائه محصولات و خدمات برای خودروهای لیفان در کشور ایجاد خواهد کرد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato