رگولاتوری می‌گوید هیچ‌ اثری از امواج الکترومغناطیسی بر بیماری‌ها ثابت نشده است

رگولاتوری می‌گوید هیچ‌ اثری از امواج الکترومغناطیسی بر بیماری‌ها ثابت نشده است

مدیرکل نظارت بر سرویس‌های رادیویی رگولاتوری از روند صعودی شکایت از تشعشعات امواج رادیویی خبر داد و عنوان کرد که تاکنون هیچ‌ اثری از امواج الکترومغناطیسی بر بیماری‌ها ثابت نشده است.

«غلامرضا خاکسار» با اشاره به این موضوع که مردم از نصب آنتن‌های تلفن‌ همراه و سایر تجهیزات رادیویی به دلیل تشعشعات این تجهیزات نگرانند، گفت:

«از سال ۸۰ تاکنون شاهد روند صعودی میزان شکایات از تشعشعات امواج رادیویی و الکترومغناطیسی در کشور هستیم. طی ۶ ماهه اول امسال ۳۷۰ مورد شکایت از این تشعشعات به ثبت رسیده و این در حالی است که در سال ۹۶ میزان کل شکایات در یک سال ۵۸۷ مورد بوده است.»

آمارها نشان می‌دهد که میزان شکایات از تشعشعات بر مبنای پراکندگی کل سطح جغرافیایی کشور است منتها مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس‌های رادیویی رگولاتوری با قبول اینکه اثرات حرارتی امواج الکترومغناطیسی، موضوعی ثابت شده است مدعی‌ست تاکنون اثر این امواج بر بیماری‌ها ثابت و تائید نشده است.

خاکسار تاکید می‌کند که گولاتوری برای کاهش نگرانی‌های مردم، سامانه‌های پایش امواج را در برخی نقاط کشور نصب کرده است و به زودی تعداد این سامانه‌ها بیشتر خواهد شد:

«سامانه پایش امواج بر مبنای تراکم جمعیت، حساسیت مناطق، آسیب‌پذیری افراد و میزان نگرانی مردم بر مبنای تعداد شکایات منطقه مورد نظر نصب شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در مرکز و شرق تهران، میزان نگرانی از نصب تجهیزات رادیویی بیشتر بوده و بر این مبنا سامانه‌های پایش را در مناطق بیشتری نصب کرده‌ایم.»

به گفته او، این سامانه‌ها به صورت آنلاین امواج الکترومغناطیسی را سنجش و رصد می‌کنند و تاکنون حتی یک نمونه هم که نزدیک به سطح استاندارد (۲۸ ولت بر متر) است، مشاهده نشده و امواج ساطع شده از تجهیزات منصوبه در مکان‌های مختلف، کمتر از ۵ ولت بر متر بوده است.

در این سامانه‌ها تعداد منابع انتشار امواج و فاصله آن از منبع انتشار، پایش و اندازه‌گیری می‌شود. چنانکه گفته می‌شود دستگاه‌های پایش امواج در نقاطی نصب می‌شوند که بالاترین حد تشعشع را دارند.

تشعشعات رادیویی

همچنین این امکان برای شهروندان وجود دارد که شکایت خود را از تجهیزات نصب شده در سطح کشور به صورت آنلاین، سامانه تلفنی (۱۹۵) و یا سامانه پیامکی (۶۰۰۰۱۹۵) به رگولاتوری اعلام کنند. در همین حال مراجع وزارت بهداشت نیز آماده پاسخگویی و ثبت شکایت در این مورد هستند و به تمامی شکایات از سوی رگولاتوری پاسخ داده می‌شود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato