کاهش ۴۰ درصدی قیمت موبایل به شرط تامین ارز نیمایی و کالا

کاهش ۴۰ درصدی قیمت موبایل به شرط تامین ارز نیمایی و کالا

در شرایطی که قیمت موبایل در ماه‌های اخیر با روند افزایشی همراه بوده، رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه اعلام کرد که اگر ۶۰۰ هزار دستگاه گوشی توقیف شده توسط سازمان حمایت قیمت‌گذاری شود و از سوی دیگر ارز نیمایی برای واردات این محصول تامین شود، قیمت موبایل تا ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت.

«ابراهیم درستی» نائب رئیس اتاق اصناف تهران و رئیس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه به ایسنا اعلام کرد:

«هم اکنون ۶۰۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه به دلیل پرونده‌های تخلف گذشته و یا دیرکردن در مراحل ترخیص و تامین ارز در گمرک توقیف شده‌اند. این کالا منتظر قیمت‌گذاری از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان بوده که باید هر چه سریعتر انجام شود و با عرضه این موبایل‌ها، بازار این کالای ضروری نیز رنگ آرامش به خود بگیرد.»

کاهش قیمت موبایل

درستی به افزایش ۱۵ تا ۲۵ درصدی قیمت موبایل و تبلت در هفته گذشته اشاره کرد و توضیح داد که اگر ارز نیمایی به صورت مستمر و منظم به واردات موبایل اختصاص پیدا کند و واردکنندگان بتوانند سهم بازار را تامین کنند،‌ قطعا قیمت تلفن همراه در آینده‌ای نزدیک ۴۰ درصدی یا بیشتر کاهش خواهد یافت، اما هم اکنون یکی از مسائلی که سبب می‌شود قیمت موبایل افزایش یابد، کمبود جنس و کالا در بازار است.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه اظهار کرد که با اجرای طرح رجیستری قاچاق موبایل به صفر رسیده اما در گذشته نه چندان دور، ‌سالانه بالغ بر ۲۰۰۰ میلیارد تومان تلفن همراه به کشور قاچاق می‌شد و به همین دلیل مسئولان باید سریعتر برای ساماندهی بازار موبایل اقدام کنند.

چندی پیش «فلاح جوشقانی» معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره دلایل افزایش قیمت موبایل در بازار اینگونه توضیح داد که بازار تلفن همراه، بازاری کاملا وابسته به ارز است که نوسانات نرخ ارز قطعا در قیمت آن‌ها تاثیر می‌گذارد، اما بیش از ۳۰ درصد افزایش قیمت گوشی تلفن همراه در بازار به دلیل کمبود عرضه کالاست.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato